Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Skandál po italsku: Doktor šéfoval odpornému kultu, 30 let zneužíval a zotročoval ženy

Skandál po italsku: Doktor šéfoval odpornému kultu, 30 let zneužíval a zotročoval ženy
Zdroj: unsplash.com
Odporný kult
Italská policie rozkryla „sexuální kult“, který vedl 77letý muž zvaný Doktor. Ten měl během dlouhých třiceti let lákat do své sítě zranitelné ženy, které pak zotročoval a zneužíval. Policisté proto v neděli vpadli do sídla organizace, které je v italském městečku Novara poblíž Milána.

Policie muže a jeho kult sledovala delší dobu kvůli podezření na zotročování a zneužívaní žen, mezi nimiž měly být údajně i mladé dívky. V neděli proto policisté vtrhli do hlavního sídla kultu.

Postarší muž známý jako "Doktor" lákal ženy do své organizace pomocí tanečních škol, bylinkářství a vydavetelského domu, které vlastnil. Poté, co se mu nebohé oběti dostaly do spárů, donutil je, aby odešly od rodin, případně aby své příbuzné naverbovaly. Ženy se tak musely vzdát i svého majetku ve prospěch sekty a šly pracovat pro "Doktora", který jim vybíral, jakou práci budou v sektě vykonávat.

"Doktor" pak ženy podle italské policie psychicky i fyzicky týral a ženy musely čelit nesnesitelnému násilí a nejrůznějšímu zneužívání. Svým "bestiím", jak ženy podle webu Il Messaggero nazýval, pak sliboval, že pomocí těchto praktik zažehne jejich vnitřní oheň, který je dostane do mystického a utajovaného světa.

Nejloajálnější členy sekty pak "Doktor" odměňoval svou přízní. Některým daroval dokonce dům, tím si je ale přivázal, protože jim ho mohl kdykoliv odebrat a ženy by neměly kam jít. Navíc po svých "bestiích" požadoval, aby mu na důkaz věrnosti darovaly peníze.

Podle webu Il Messaggero ženy neznaly mužovo pravé jméno. Kvůli probíhajícímu vyšetřování ho nechtěla zveřejnit ani policie. Ta zatím ani neuvedla, zda někoho zatkla. Informovala pouze o zátahu na kult a jeho praktikách.

Související články

Další články