Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Skandál Plačkové nabývá nových rozměrů: Podle Fica prodávala drogy vládě

Slovenská influencerka Zuzana Plačková.
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
Kauza

Skandál slovenské influencerky Zuzany „Queen“ Plačkové (30) a jejího manžela Reného Strausze (32) nabývá nových rozměrů. Zatímco mnohé překvapilo, že je pár stíhaný na svobodě, někdejší slovenský premiér Robert Fico se tomu vůbec nediví. Podle něj totiž Plačková a Strausz prodávali drogy vládním politikům, kteří teď nad hříšníky drží údajně ochranou ruku!

O tom, že je kauza kolem Zuzany Plačkové a jejího manžela Reného Strausze rozsáhlá, snad už nikdo nepochyboval. Teď ale do všeho hodil pořádnou bombu bývalý slovenský premiér Robert Fico. "Plačková s manželem jsou na svobodě proto, protože dodávali kokain významným lidem na Slovensku," sdělil Fico médiím na tiskové konferenci, o které následně informovala TV Markíza.

Údajně přitom nemělo jít o bývalé politiky, ale o současné členy vlády. "Tito významní lidé na Slovensku se lekli a podlehli představě, že by se jejich jméno mohlo někde objevit," říkal Fico s tím, že to má být důvod, proč je pár stíhaný na svobodě, místo toho, aby byl ve vazbě.

Vláda vrátila úder

Specializovaný soud tento krok odůvodnil tím, že není dostatek důkazů o tom, že Plačková a Strausz s drogami skutečně obchodovali. Na to prokurátor zareagoval stížností, kterou ale následně stáhl, což celé situaci nedodalo na věrohodnosti. A toho se právě chopil Fico, který uvedl, že ve vládě sedí lidé, kteří milují kokain.

Proti slovům bývalého premiéra a kontroverzního politika, který má sám na triku řadu kauz, se slovenská vláda tvrdě ohradila. "Robert Fico by měl okamžitě vyhledat odbornou pomoc, nebo přestat pít alkohol," vrátil Ficovi políček ministr financí Richard Sulík.

Související články

Další články