Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Nechutný útok před volbami: Politik Dominik Feri byl nařčený z obtěžování dívek

Dominik Feri čelí nařčení ze sexuálního zneužívání.
Zdroj: Profimedia
Skandál

Na sociálních sítích se již před několika dny objevila zpráva, že poslanec Dominik Feri (TOP 09) čelí nařčení ze sexuálního obtěžování. Toho se měl dopouštět na studentkách právnické fakulty a jejich kamarádkách na domácích večírcích. Žádný relevantní důkaz se ale do dnešních dnů neobjevil, údajně dotčené dívky mlčí a Feri řekl, že nařčení zásadně odmítá. Zdá se, že letošní volební kampaň bude obzvlášť nechutná...

Když se na twitterovém účtu objevil příspěvek od uživatele jménem Ladislava Stanislava „Proč nejsou ty kauzy zneužívání holek Ferim medializovány?” rozpoutal tím velmi živou diskuzi. Velká část uživatelů na sociálních sítích nyní řeší, jestli měl teprve čtyřiadvacetiletý poslanec Dominik Feri v minulosti opravdu nějaké dívky sexuálně obtěžovat.

Trvzení proti tvrzení

Možná by tento tweet nevzbudil takovou pozornost, pokud by se pod ním nezačaly objevovat komentáře, v nichž anonymové toto velmi odvážné tvrzení potvrzují. Průkazné svědectví se ale zatím neobjevilo, protože žádná z údajně poškozených dívek nevystoupila na veřejnost. Jedná se tedy stále o tvrzení proti tvrzení.

Feri nejdříve asi týden mlčel, což mnoho lidí rozhořčilo, ale poté veškeré spekulace podle webu CNN Prima News vyvrátil. „K anonymním pomluvám se obvykle nevyjadřuji, ale rozhodně odmítám nařčení ze sexuálního násilí. Pokud chce někdo vést kampaň lživě a anonymně, budiž. Já ji povedu pozitivně, férově a čestně,” uvedl.

Poškozené se bojí jít s pravdou ven

K celé kauze se na svém twitterovském účtu vyjádřil i uživatel Kryštof Stupka, který se přímo zeptal nejmenovanné členky klubu TOP 09. „Osobně znám dvě jména a o dalších případech vím zprostředkovaně. Jak jsem psal na Twitteru, jedná se o zdroje z TOP 09 a právnické fakulty. Všechny se ale bojí jít s případem ven, a to chápu. Sám jsem si tím prošel a nikdy jsem jméno muže, který mě znásilnil, nikomu neřekl,“ řekl Stupka pro již zmíněný web.

Jenže Stupka je sám příznivcem Pirátů a členem Mladého Pirátstva, proto se začaly vynořovat spekulace, že tímto způsobem na Feriho hází pouze špínu. Zvlášť nyní, když se mají konat parlamentní volby. Jak moc jsou tedy informace o sexuálním obtěžování pravdivé, je zatím stále nejasné. Podle informací webu CNN Prima News měl ale Feri údajně dívky zneužívat na domácích večírcích, které rád navštěvuje.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy