Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Skandál na olympiádě: Pobouřená Pink nabídla, že zaplatí pokutu za házenkářky

LOH 2021 Tokio: Pink nabídla, že zaplatí pokutu za norské házenkářky
Zdroj: Profimedia/Instagram Norské plážové házenkářské reprezentace
Tokio 2020

Olympiáda v Tokiu nepřináší jen skvělé sportovní výkony, ale také skandály. Prakticky celý svět například řeší protest norských plážových házenkářek, které si místo povinných bikin oblékly kraťasy. Tím se ale provinily proti nařízením, za což dostaly pokutu. Házenkářek se ale zastala řada celebrit a například zpěvačka Pink nabídla, že částku zaplatí.

Ženy mají v plážové házené nařízeno nosit na zápasy bikiny, jaké znají diváci například z plážového volejbalu. V pravidlech se dokonce píše, že spodní část musí být na stehnech natolik vykrojená, že maximální šířka bočního proužku je jen deset centimetrů. Sportovkyně tak v podstatě hrají ve spodním prádle. Oproti tomu mužská uniforma se skládá z tílka a volných šortek.

Norské reprezentantky se proti této nerovnosti rozhodly na olympiádě protestovat. Zápas nakonec odehrály v přilnavých kraťasech. "Doufáme, že naše snaha povede ke zrušení tohoto nesmyslného pravidla," prohlásil tým házenkářek.

Nahotou za popularitou

Protest se ale nezamlouval Evropské házenkářské asociaci. Byť kraťasy neznamenají žádnou výhodu, kromě většího zakrytí intimních partií, napařila organizace Norkám pokutu ve výši 1500 eur. "Uděláme všechno pro to, abychom i nadále popularizovali plážovou házenou. To zahrnuje i vhodnou reprezentaci včetně řádných dresů hráček," uvedla asociace.

Jinými slovy, čím odhalenější sportovkyně budou, tím víc se na ně budou diváci chodit koukat. Pokuta i samotné prohlášení tak pobouřily řadu lidí z celého světa. Kromě Národní federace se za tým postavila i zpěvačka Pink, která dokonce nabídla, že pokutu ráda zaplatí.

"Jsem velmi hrdá na norský ženský házenkářský tým, který protestuje proti sexistickým pravidlům ohledně dresů. Výborně, dámy. Moc ráda za vás zaplatím. Jen tak dál," uvedla populární zpěvačka na Twitteru.

Více o LOH 2021 Tokio ➔

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy