Vše se zpočátku jevilo jako výborná show. Mareš s kolegy na Evropě 2 přichystali ve studiu pro Patrika narozeninovou party s dortem a čekali na oslavence. Ten však zaspal a na vysílání dorazil téměř o hodinu později. Telefonát, ve kterém vysvětluje svůj pozdní příchod, ale pustil Mareš do vysílání živě, aniž by na to svého kolegu upozornil. Vyjádření plné vulgarismů tak mohli slyšet posluchači Evropy 2 živě.

Není žádnou novinkou, že oba moderátoři mají dlouhodobé spory s Jitkou Fürst, která je ve vedení rádia.

Mareš se snažil svého parťáka utěšit tím, že má přece narozeniny, ať se se svým pozdním příchodem nestresuje. Na to konto pronesl Hezucký větu, která by ho mohla stát místo: „V klidu to není, vždyť víš, jakou máme ve vedení p**u!“

Patrika teď čekají nepříjemnosti nejen s vedením, ale také s radou pro rozhlasové a televizní vysílání.

A co na celou situaci říká sama Fürst? „To, že si kluci myslí, že jsem megera, není nic nového, ale jednoznačně mám větší koule než oba dohromady,“ říká se smíchem Jitka Fürst, ředitelka Evropy 2, a dodává: „Patriku, počkej… V pondělí se budeš kát a za trest si uděláš v přímém přenosu 10 kliků. Jinak Ti přeju krásné narozeniny,“ baví se celou situací Jitka Fürst.

S ohledem na to, že má narozeniny, se rozhodla Jitka Fürst celou věc konzultovat s posluchači. Ti mohou nyní na Facebooku Evropy 2 hlasovat o tom, zda má Hezucký pokutu skutečně dostat, či nikoliv.

K jejímu mírnému přístupu možná přispělo i to, že jí Patrik poslal již první omluvnou SMS.

Tak Patriku, gratulace k narozeninám!