Skupině Kabát jde především o princip, aspoň tak se ke kauze vyjádřil její manažer Radek Havlíček. Podle agentury skupina Otrel porušila férová pravidla hlasování o Českého slavíka. To však Kabátům jako vysvětlení nestačilo. Sošku Slavíka připravila kapela Kabát před dnešním koncertem v O2 aréně do krabice a zítra ji pořadateli hodlá vrátit. K celé situaci s cenami se vyjádřil už i více než čtyřicetinásobný slavík, zpěvák Karel Gott.

„To je naše agentura. Je to i v pravidlech, kde je dáno, že o souladu hlasování rozhoduje pořadatel. A ten, kdo do ankety pošle hlas, tak tím dává najevo, že s těmito pravidly souhlasí. Přečtěte si ta pravidla celá,“ vzkázal ředitel agentury Jaroslav Těšínský, který trvá na tom, že rozhodnutí agentury bylo správné.

Problém se může týkat také kategorie Zpěvák roku nebo kategorie Absolutní vítěz. „Osobně se chci setkat s ředitelem pořádající agentury Musica Bohemica, panem Jaroslavem Těšínským. Věřím, že mi celou situaci vysvětlí. Teprve potom budu schopen posuzovat zmíněný problém,“ sdělil ČTK Karel Gott, vítěz kategorie Zpěvák roku.