Skandál už od začátku týdne hýbe Čínou. Fotky, které byly zveřejněny na sociální síti, zachycují mladé letušky nacpané do prostoru na příruční zavazadla. Zatímco jedna z letušek si schovává z ponížení obličej do dlaní, člen posádky u ní vesele pózuje.

V pondělí na skandál reagoval zaměstnavatel letušek s tím, že o šikaně neměl ani ponětí a celou věc řádně prošetří, jenže aerolinky najednou obrátily. Prý jde o hravou tradici, kterou služebně starší posádka vítá kolegyně, které mají nalétáno 30 – 50 hodin. Jde prý o legraci a nikomu tahle zábava nevadí. „Je to něco jako oslava pro nové letušky, uvítání od posádky. Dělaly to rády,“ stojí v prohlášení aerolinek.

Jenže to není čistá pravda, o tradici může sice jít, ale nadšené z ní letušky rozhodně nejsou, a proto se u vedení společnosti posledních několik let hromadily stížnosti letušek, které na šikanu už dávno upozorňovaly. Jenže tenkrát je všichni přehlíželi. Nyní se aerolinky zavázaly, že vzhledem k negativnímu dopadu na image firmy s tradicí skončí.