Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Situace na Karvinsku se zhoršuje: Adam Vojtěch nevylučuje karanténu

Zdroj: Twitter El Universo
+ Další fotografie
Koronavirus
Během soboty přibylo v Česku 121 potvrzených případů koronavirem. Nejvíce zasaženou oblastí zůstává Karvinsko. Za týden tam bylo zaznamenáno téměř 247 případů v přepočtu na 100 000 lidí. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch nevylučuje, že by mohla být na Karvinsko uvalena karanténa.

V České republice bylo od počátku epidemie zaznamenáno 12 440 případů nakažených koronavirem. Za sobotu přibylo 121 nových případů, což je o 20 méně než v sobotu. V zemi evidujeme 351 zemřelých, u nichž se projevila nákaza covid-19. Z nemoci se pak vyléčilo 7 852 lidí. Aktivních případů je nyní 4 237. Tyto údaje uvádí ministerstvo zdravotnictví.

Karanténa na Karvinsko

Nejvíce zasaženou oblastí koronavirem je Karvinsko. Nákaza se tam nejvíce rozšířila mezi horníky firmy OKD. Společnost začala v pátek postupně zastavovat těžbu ve svých černouhelných dolech na Karvinsku.

V sobotu se k situaci na Karvinsku vyjádřil v České televizi ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Jestliže se tam situace zhorší, je možné, že na oblast bude uvalena karanténa. „Pokud jde o Karvinou a karanténu, nemůžu vyloučit samozřejmě, že pokud by došlo k nějakému zhoršení masivnějšímu, tak i toto může být varianta. Ale ne v tuto chvíli,“ uvedl Adam Vojtěch.

Protože v Česku stále vzrůstá počet nově nakažených, některé země se rozhodly zpřísnit podmínky pro vstup Čechů do svých zemí. Občané České republiky mají nyní omezený vstup do Slovinska, Lotyšska, Estonska a na Kypr.

Související články

Další články