Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Situace na Karvinsku se zhoršuje: Adam Vojtěch nevylučuje karanténu

Situace na Karvinsku se zhoršuje: Adam Vojtěch nevylučuje karanténu
Zdroj: Twitter El Universo
+ Další fotografie
Koronavirus
Během soboty přibylo v Česku 121 potvrzených případů koronavirem. Nejvíce zasaženou oblastí zůstává Karvinsko. Za týden tam bylo zaznamenáno téměř 247 případů v přepočtu na 100 000 lidí. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch nevylučuje, že by mohla být na Karvinsko uvalena karanténa.

V České republice bylo od počátku epidemie zaznamenáno 12 440 případů nakažených koronavirem Za sobotu přibylo 121 nových případů, což je o 20 méně než v sobotu. V zemi evidujeme 351 zemřelých, u nichž se projevila nákaza covid-19. Z nemoci se pak vyléčilo 7 852 lidí. Aktivních případů je nyní 4 237. Tyto údaje uvádí ministerstvo zdravotnictví

Karanténa na Karvinsko

Nejvíce zasaženou oblastí koronavirem je Karvinsko Nákaza se tam nejvíce rozšířila mezi horníky firmy OKD. Společnost začala v pátek postupně zastavovat těžbu ve svých černouhelných dolech na Karvinsku.

V sobotu se k situaci na Karvinsku vyjádřil v České televizi ministr zdravotnictví Adam Vojtěch Jestliže se tam situace zhorší, je možné, že na oblast bude uvalena karanténa. "Pokud jde o Karvinou a karanténu, nemůžu vyloučit samozřejmě, že pokud by došlo k nějakému zhoršení masivnějšímu, tak i toto může být varianta. Ale ne v tuto chvíli," uvedl Adam Vojtěch.

Protože v Česku stále vzrůstá počet nově nakažených, některé země se rozhodly zpřísnit podmínky pro vstup Čechů do svých zemí. Občané České republiky mají nyní omezený vstup do Slovinska, Lotyšska, Estonska a na Kypr.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy