Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Covid-19 je v Česku: WHO vydala 7 rad, jak se bránit před nákazou koronavirem

Zdroj: Profimedia
+ Dalších 8 fotografií
důležité
Smrtící koronavirus se nebezpečně šíří napříč Evropou. Případy nákazy hlásí už více zemí, z toho je nepostiženější Itálie, kde počet obětí a nakažených stále stoupá. Koronavirus se už dostal do České republiky. Jak postupovat, abyste se nákaze vyhnuli?

WHO vydala ve středu několik základních rad, jak se před nákazou koronavirem nejlépe chránit.

Koronavirus: Důležité kontakty

Infolinka Státního zdravotního ústavu pro kohokoliv, kdo se potřebuje poradit v souvislosti s koronavirem, je k dispozici nonstop, 24 hodin denně a 7 dní v týdnu na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

https://www.mzcr.cz/

Více o tématu

Mytí rukou

Důležité je především mytí rukou. Používat by lidé měli mýdlo nebo dezinfekční prostředky s obsahem alkoholu.

Udržování odstupu

Od lidí, kteří mají příznaky chřipky, se držte dál. Doporučována je vzdálenost na jeden metr. Větší blízkost by mohla zapříčinit nákazu.

Ruku před ústa

Pokud kýcháte, nezapomínejte tak činit do rukávu. Zabráníte tím šíření viru chřipky i případného obávaného viru Covid-19.

Kontaktujte lékaře

Pokud na sobě pocítíte příznaky chřipky, horečky či respiračního onemocnění, přivolejte si lékařskou pomoc a rozhodně nechoďte mezi lidi. Řiďte se pokyny zdravotního úřadu.

Nesahejte si na obličej

Tím, že si sáhnete rukama na obličej, můžete virus přenést do těla. Proto se zkuste nedotýkat nosu, úst a očí.

Informovanost

Sledujte, jak se nákaza koronavirem vyvíjí a nejezděte do oblastí, které hlásí jeho výskyt. Postupujte podle pokynů národního a místního zdravotnického úřadu či vašeho lékaře nebo zaměstnavatele.

Používání roušek

Užitečné je i nošení roušek, které vás dokáží částečně ochránit. Roušku byste měli nosit v případě, že přijdete do styku s osobou, která má podezření na koronavirus. V případě, že kýcháte nebo máte kašel, rouška je také na místě. Než si ji nasadíte, vždy si umyjte ruce zakryjte rouškou ústa a nos tak, že mezi obličejem a rouškou nejsou žádné mezery. Jednorázové roušky vyhoďte hned, když je vlhká a použijte novou. -z hlavy si ji sundávejte vždy odzadu, nikdy ne z přední strany.

Výskyt nákazy v Evropě sledujeme ONLINE.

Veškeré informace o koronaviru čtěte ZDE

Související články

Další články