Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Situace je vážná. Každý kritický pacient s koronavirem může zemřít, prohlásil Prymula

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 14 fotografií
koronavirus
Šéf krizového štábu Roman Prymula po zprávě o první oběti koronaviru zdůraznil, že situace v Česku je vážná. "V tuto chvíli je několik osob v kritickém stavu," řekl v České televizi s tím, že každý z nich může zemřít. Zesnulého pacienta (†95) převezli do Nemocnice Na Bulovce, kde vydechl naposledy, z domova seniorů. Učinili tam opatření, ubezpečil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (nestr. za ANO).

„V tuto chvíli je několik osob v kritickém stavu, kde ten stav nechci říct, že je stabilizovaný, ale nemění se, není tady ani posun k horšímu, ani posun k lepšímu. Každý z nich může zemřít, protože ta situace je opravdu velmi vážná,“ prohlásil Roman Prymula v České televizi.

První obětí koronaviru je 95letý muž, kterého do pražské Nemocnice Na Bulovce převezli ve středu 18. března z domova seniorů. Pocházel z Prahy. Kromě Covidu-19 trpěl i jinými onemocněními. "Spíš to byla otázka až kardiovaskulárního selhání než konkrétní plicní záležitosti, která by byla v souvislosti s tímto onemocněním,“ dodal Prymula.

Zemřelých u nás bude přibývat, prohlásil. "Já si nemyslím, že by tady u nás mělo být těch obětí dramaticky mnoho," podotkl zároveň šéf krizového štábu. "Kandidátem, který je na tom špatně, je opět osoba poměrně vysokého věku, ale jinak u těch ostatních ten věk takto vysoký není," řekl také Prymula v ČT.

DALŠÍ ZPRAVODAJSTVÍ O KORONAVIRU SLEDUJTE ZDE

Opatření v domově důchodců

Domov seniorů, kde zesnulý pacient žil, učinil preventivní opatření. "Jsou tam ochranné prostředky používané, je tam určitá separace pacentů, v tomto směru by mělo být vše učiněno a není žádný další pozitivní klient, naštěstí, toho domova seniorů. Pokud se nemoc dostane do této rizikové skupiny, tak je to velmi nebezpečné," ubezpečil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, mluvil o tom i s hygienou.

K nedělnímu večeru bylo v Česku 1 120 nakažených koronavirem. Zotavilo se celkově šest lidí.

Související články

Další články