Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Situace je kritická! Epidemie covidu se bude lámat kolem Vánoc, řekl Hamáček

Ministr vnitra Jan Hamáček.
Zdroj: Martin Procházka/eXtra.cz
+ Další fotografie
Koronavirus

Ministr vnitra Jan Hamáček uspořádal v pondělí tiskovou konferenci, v níž promluvil o vývoji epidemie koronaviru. Předtím jednal s Ústředním krizovým štábem. Česká republika prý zvažuje povinné očkování u zdravotníků a členů IZS. Hamáček také dodal, že mezi veřejností roste zájem o očkování. 

V pondělí měl ministr vnitra Jan Hamáček tiskovou konferenci, v níž reagoval na současnou epidemickou situaci. Ihned se také vyjádřil k nejnovější variantě koronaviru s názvem omikron. „Zaznamenal jsem, že liberecká nemocnice potvrdila nákazu omikronu u jedné ženy. Hygiena nás informovala, že kontaktovala všechny, kteří s paní z Liberce byli v kontaktu. Probíhají opatření na území pěti krajů. Probíhá trasování. Hygienické stanice mají pokyn sekvenovat vzorky od všech pozitivních, kteří byli v Africe, Izraeli nebo Hongkongu,“ prozradil hned na začátku.

Hamáček se sešel s Ústředním krizovým štábem, kde se bavili i o povinném očkování. Zatím se připravuje návrh vyhlášky o povinné vakcinaci. Mělo by se to týkat zdravotníků, zaměstnanců v sociálních službách, členů IZS a lidí z věkové kategorie 60+,“ nechal se slyšet Hamáček.

Nacházíme se v rizikovém stavu

Jelikož roste mezi veřejností zájem o očkování, krizový štáb probíral i výstavbu nových očkovacích center.Nabídli jsme materiál od hasičského záchranného sboru, aby bylo možné vystavět registrační místa,“ uvedl také šéf Ústředního krizového štábu.

„Podle ministerstva zdravotnictví se nacházíme stále ve vysoce rizikovém stavu. Začíná ale stagnovat pozitivita testů, to může být pozitivní signál. Situace je ale celkově stále špatná,“ řekl Hamáček a dodal, že epidemie koronaviru se bude lámat kolem Vánoc.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy