Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Sirotek Artur Štaidl: Táta mu umřel 7 let po mámě, nad vodou ho drží přítelkyně Simona

Zdroj:
+ Dalších 6 fotografií
Smrt
Syn slavných rodičů Ladislava Štaidla(†75) a Ivety Bartošové (†48) Artur Štaidl (24) prochází těžkou životní zkouškou. Sympatický a skromný mladý muž zůstal bez rodičů a jedinou rodinou jsou mu momentálně tři nevlastní sourozenci.

Artur Štaidl se narodil 11. října 1996 v porodnici v Apolinářské ulici a jak uvedla dříve Iveta Bartošová, když svého syna těsně po narození císařským řezem poprvé uviděl otec Ladislav Štaidl (75), plakal štěstím se slovy "musíme mu připravit krásný život".

Ačkoliv se jeho rodiče jistě snažili a syna milovali, opustili ho navždy. Nejprve Iveta Bartošová spáchala sebevraždu 29.dubna 2014, kdy velmi nešťastná skočila pod vlak. Ladislav Štaidl ji následoval necelých sedm let poté. Skonal ve Všeobecné Fakultní nemocnici na Karlově náměstí 31.1.2021 na komplikace s covidem, kterého se údajně velmi bál a snažil se mu vyhnout.

Z Artura je sirotek a jistě se jedná o nejtěžší období v jeho životě, na které nemůže být nikdo připraven. Všichni s ním soucítí. O Arturovi se obecně hovoří jako o sympaťákovi, který umí hospodařit s financemi. Údajně to není ten "syn slavných rodičů" ve smyslu, že by utrácel peníze za sporťáky a alkohol. Je prý také velmi galantním gentlemanem. Před nějakým časem byl spatřen, jak přiváží Škodou Octavia svou přítelkyni do školy a otevírá jí dveře. Po smrti maminky Ivety Bartošové se Ladislav Štaidl o zhrouceného syna dobře postaral, ostatně kvůli Ivetiným problémům mu ho soud svěřil do péče už v roce 2011.

Ladislav přivedl Artura k hudbě, učil ho na klavír a podporoval ho ve všech jeho aktivitách. Mladý Štaidl sám založil metalovou hudební skupinu, která se však před nějakým časem rozpadla. Jeho otec sice nebyl vyznavačem metalové hudby, ale synovi fandil jako správný tatínek. Artur poté rozjel netradiční byznys - catering s vodními dýmkami.

Artur určitě nebude trpět nedostatkem finančních prostředků. Po Ivetě Bartošové zůstal nějaký majetek a také práva na některé písně, které jsou dodnes často hrané v rádiích. Po Ladislavovi Štaidlovi také zdědí slušné jmění, ale žádné peníze nevynahradí bolest z odchodu milovaných rodičů.

Ladislav Štaidl měl ještě tři další děti, podle informací z okolí rodiny mají všichni sourozenci velmi dobrý vztah. Když se Ladislav Štaidl loučil s tímto světem, údajně u toho všechny jeho děti byly přítomny. Artur se může opřít o bratry Jiřího (46) a Jana (44) a sestru Karolínu (38). V neposlední řadě se jistě může spolehnout na svou přítelkyni Simonu, která po Arturově boku stojí již nějakou tu dobu.

Související články

Další články