Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti: 13 zajímavostí, které jste možná o filmu nevěděli

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti: 13 zajímavostí, které jste možná o filmu nevěděli
Zdroj: 20th Century Fox
+ Dalších 9 fotografií
ZAJÍMAVOSTI
Tim Burton je velmi dobře známý pro své podivuhodné filmové počiny, které mnohdy působí až příliš temně a Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti není výjimkou. Tajuplný příběh o dětech se zvláštními schopnostmi a temnou Mary Poppins okouzlí nejednoho fanouška nadpřirozených filmů, ale drží si i skvělé místo mezi klasickými "burtonovkami".

Chlapec Jake se pomocí tajemných stop, které mu zanechal jeho milovaný dědeček, dozví, že existují i jiné světy a doby, o kterých nemají lidé ani tušení. Hlavní hrdina pak objeví kouzelné místo, onen sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, kde začne poznávat chlapce a holčičky, kteří ovládají nadpřirozené schopnosti. S tím ale přichází i nepřátelé, kteří rozhodně nemají dobré úmysly. Je jen na Jakeovi a jeho výjimečné podivnosti, aby sirotky zachránil.

Většina filmů Tima Burtona, troufneme si říct všechny, působí temně a snímek Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti už jen svým názvem vypovídá, že příběh nebude o rozkvetlé louce a dětské hře na schovávanou. Snímek je plný zajímavostí a my jsme pro vás vybrali 13 z nich. Najdete je v galerii.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy