Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Sin City je pastva pro oči: 5 věcí, kvůli kterým se musíte dívat na tenhle film!

Zdroj: Facebook
+ Další 3 fotografie
Snímek režisérské dvojice Robert Rodriguez a Frank Miller nudu v popisu svého děje rozhodně nemá. Spíše očekávejte divoké vášně, vraždící choutky a neředěné násilí. O tuctovém vizuálním ztvárnění nemůže být poté už vůbec řeč. Díky čemu vás připoutá k obrazovkám?

1. Čekají vás hned čtyři příběhy v jednom

Nemusíte se ovšem lekat, že se od vás bude vyžadovat i vyšší zapojení pozornosti pro pochopení děje. Nezapomínejte, že tohle vypiplané dílko má na svědomí bláznivý Robert Rodriguez, jenž rád balancuje na pomezí seriózní filmařiny a pokleslého béčkového teritoria. Připravte se tedy na pořádnou zábavu!

2. Stylový vizuál, který jen tak někde neuvidíte

Jako předloha snímku posloužil stejnojmenný komiks Franka Millera Není proto divu, že tvůrčí snahou bylo převést námět na plátna v podobném vizuálním duchu. Černobílé scény jako by přímo vypadly z papírových sešitů. Pohled shora na Sin City v dešti nebo na sněhové vločky tiše dopadající na zem jsou skutečným blahem pro oko. S barvou si poté režiséři vyhráli a přidali ji do těch správných detailů, jako třeba do pomněnkových očí hrdinky či rudých rtů.

3. Efektní zobrazení násilí

Se zvoleným vizuálním stylem souvisí i originální zobrazení násilí Třebaže zde tečou potoky krve, těla jsou provrtávána kily olova a vzduchem občas proletí nějaká část končetiny, přes černobílý komiksový filtr je vše vyobrazeno tak šikovně, že zběsilé masakrování stráví i jinak křehké povahy. Přesto vám radíme: děti k obrazovce nepouštějte

3. Elijaha Wooda uvidíte v roli psychopatického kanibala

A vidět na takovém postu rošťáckého Froda Pytlíka si přece nemůžete nechat ujít!

4. Na své si přijdou diváci i divačky

Na hereckém obsazení filmaři opravdu nešetřili a plně spokojeni budou diváci i divačky. Diváci pohledem na Jessicu Albu, Alexis Bledel, Rosariu Dawson či Brittany Murphy v rolích bezbranných krasotinek i smyslných ranařek, s nimiž byste se v temné uličce o půlnoci potkat rozhodně (ne)chtěli. Divačky se můžou těšit na plejádu násilníků, podivínů a sexy drsňáků s tvářemi Joshe Hartnetta, Cliva Owena, Benicia del Tora, Michaela Madsena nebo Bruce Willise Zejména mužský zrak pak potěší, že na oblečení pro ženské postavy se peníze naopak vůbec nevyhazovaly.

5. Má v tom díky jedné scéně prsty i Quentin Tarantino

A to znamená co? Že nebylo třeba psát předchozí čtyři důvody, protože pouhé jeho jméno je zárukou skvělého diváckého zážitku!

Související články

Další články