Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Simpsonovi předpověděli epidemii i obří sršně: Fakta, z kterých mrazí

Simpsonovi předpověděli epidemii i obří sršně: Fakta, z kterých mrazí
Zdroj: youtube.com
+ Dalších 7 fotografií
Zajímavosti
Simpsonovi si našli fanoušky po celém světě. Žlutá rodinka z dílny Matta Groeninga a televize FOX je nejen zábavná, ale dokonce se tvůrcům animovaného seriálu již několikrát povedlo předpovědět budoucnost.

Koronavirová pandemie, ale i návrat obřích sršní do USA se staly pro média tématem číslo jedna. Obě tyto situace již však byly před mnoha lety vykresleny právě v divácky oblíbeném seriálu Simpsonovi.

Epizoda Marge za mřížemi, která měla premiéru v roce 1993, vypráví o tajemném viru z Asie, který napadne obyvatele města Springfield. Nemocný zaměstnanec továrny v Japonsku kýchne do několika balíčků obsahujících odšťavňovače na ovoce. V krabicích tak přicestuje i ósacká chřipka. Ve městě se tak rozšíří epidemie, která zasáhne i členy Simpsonovy rodiny. Celé město se začne hroutit.

Zabijácký hmyz

Obyvatelé Springfieldu v panice převrhnou náklaďák, o kterém si myslí, že obsahuje lék na ósackou chřipku. Místo toho ale shodí na zem bednu s nápisem Killer Bees. A další katastrofa je na světě. Kromě viru se město potýká i s invazí zabijáckého hmyzu, který podle fanoušků seriálu připomíná současný strach Američanů. Ve státě Washington u hranic Kanady se před několika dny objevily stovky obřích sršní mandarínských

Trump prezidentem

Není to poprvé, co se někteří lidé pozastavili nad predikcemi animovaného seriálu. V epizodě s názvem Nebát se budoucnosti se Líza stane prezidentkou USA, která se musí vypořádat s dluhy a deficitem, které zanechal minulý prezident Donald Trump. Díl měl premiéru v roce 2000. Americký podnikatel se stal prezidentem Spojených států amerických 20. ledna 2017.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy