Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Simona Krainová na pokraji zhroucení: Spala jen čtyři hodiny denně a promluvila o touze po dokonalosti

+ Další 4 fotografie

Bývalá topmodelka Simona Krainová v záběrech na sociálních sítích září štěstím a pohodou. I když je stále v jednom kole, vždy je perfektně upravená a hází úsměvy na všechny strany. Krainová je ale také jenom člověk a v rozhovoru pro eXtra.cz přiznala, že se nedávno ocitla na pokraji zhroucení. Svou duševní pohodu ale získala zpět díky praktikování ajurvédy, která jí pomohla dostat do souladu tělo i mysl. 

Životní změna

Známá modelka Simona Krainová, která se v devadesátých letech proslavila v zahraničí a díky své profesi měla možnost seznámit se s celou řadou hollywoodských hvězd, oslaví letos významné kulatiny. I když by jí pět křížků na krku hádal jen málokdo, přiznala, že s věkem u ní došlo k významným změnám životních postojů.

"Mám všechno mnohem víc na háku. Už neřeším všechno tak křečovitě, nesnažím se mít všechno dokonale zorganizované a dokonale naplánované. Život je krátký a chci si ho víc užívat," řekla v rozhovoru pro eXtra.cz Simona, která má do budoucna v plánu více cestovat a ukazovat dětem svět. "Chci se více bavit, být s lidmi, které mám ráda, a dělat věci, které mě baví, více než ty, které dělat musím. Rozhodla jsem se, že budu žít podle svých snů," dodala modelka, která je dvojnásobnou maminkou.

K tomu, aby zvolnila tempo a začala tak trochu hledat sama sebe, Simonu přivedlo celkové vyčerpání organismu. "Za poslední roky jsem jela na plný plyn a už mě to strašně vyčerpávalo," uvedla topmodelka, která už jako teenagerka prorazila v Paříži. "Nemohla jsem dobře spát, projevovalo se to zdravotně a to byl moment, kdy jsem si řekla: A dost, protože už jsem začala úplně rezignovat. Uvědomila jsem si, že potřebuju přibrzdit," svěřila se Krainová.

Snaha o dokonalost

Za vším vlastně stála jakási vnitřní potřeba být ve všech směrech bezchybná a perfektní. "Pracovala jsem, do toho jsem měla děti a všechno jsem se snažila zvládat na 100 %. To nejde úplně skloubit, a tak jsem spala třeba jen čtyři hodiny denně, abych všechno stihla," dodala Simona, která se snažila do jednoho dne vměstnat děti, jejich přípravu do školy, cvičení, volnočasové aktivity s rodinou, stíhat být v ateliéru, tvořit a pracovat na své značce, což prý nakonec zjistila, že prostě nejde. "Najednou toho bylo tolik, že to nakonec všechno spadlo a řekla jsem si, že už nemám na nic chuť," řekla.

Celková únava na Krainovou dolehla natolik, že se rozhodla, že už nebude dělat nic, a dokonce to prý nějakou dobu praktikovala. Brzy ale zjistila, že ani to není řešením problému. Ke znovunalezení řádu v životě jí pomohla až ajurvéda, která ji zachránila před vyhledáním odborné pomoci.

"Měla jsem nakročeno ke zhroucení," přiznala Krainová, z jejíchž sociálních sítí by nikdo nepoznal, jak těžkým životním obdobím prochází. Na doporučení přátel se začátkem loňského roku rozhodla strávit měsíc na Srí Lance, kde se společně se svým manželem Karlem Vágnerem věnovala právě ajurvédě.

Očista duše

Měsíc hledání sebe sama, se kterým se pravidelně dělila s fanoušky na Instagramu, podle ní nebyl žádnou procházkou růžovým sadem a měla několikrát dokonce chuť to vzdát. "Byla to taková hloubková očista nejen těla, ale i duše. Tam jsem si strašně moc uvědomila, že se potřebuju zhluboka nadechnout. Mobil nám sice neodebrali, ale nebyla tam televize a cokoliv, co člověka vnitřně špiní. Ani klimatizace tam nebyla. Prostě jen pokoj, postel, pouze dobrá strava, tichá hudba, ptáci, šum moře, cvičení, meditace," popsala modelka průběh učení ajurvédy.

"Přijela jsem tam zrychlená a v křeči, v nervech z diskomfortu, ale pak jsem viděla tu transformaci mě samotné, takové sebeuvědomění, že po několika dnech, co jsem tam běhala a ležela v tom zeleném hábitu celá mastná, ale šťastná, jsem si uvědomila, že nic nepotřebuju," vyprávěla Krainová, která prý v prvních třech dny pobytu chtěla jet zpět domů, protože jí chyběl všudypřítomný shon a stres.

Nakonec se vše obrátilo podle jejích slov v neskutečný mentální zážitek a obrovský krok z její vlastní komfortní zóny se jí vyplatil. Nyní tvrdí, že šlo o přelomovou chvíli života. Na ajurvédu už nedá dopustit a věnovat se tomuto dávnému indickému medicínskému systému by doporučila všem, kdo hledají klid a mír ve vlastním uspěchaném životě.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy