Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Simona Stašová promluvila o své slavné mamince: Má silnou vůli žít, říká

Simona Stašová vypadá perfektně!
Zdroj: foto eXtra.cz/Martin Procházka
+ Dalších 9 fotografií
NAROZENINY

Poslední měsíce nebyly pro Simonu Stašovou jednoduché, její maminku Jiřinu Bohdalovou totiž trápily zdravotní problémy. Legenda českého filmu se jim ale postavila čelem a znovu ukázala, jak moc je ve svém věku (92) silná. Jak se Stašová, která dnes slaví 67. narozeniny, svěřila pro časopis Marianne, Bohdalová je pro ni vzorem toho, jak se stářím zacházet.

Herečka Simona Stašová začala svou kariéru v českobudějovickém Jihočeském divadle. Po roce zamířila do divadla E.F. Buriana, v němž byla skoro patnáct let. Stala se členkou Městských divadel pražských a působí i v Divadle ABC.

Role Simony Stašové

Do světa filmu se dostala v polovině sedmdesátých let. Proslavila se ve snímcích Pelíšky, Román pro ženy, Muži v naději, Lída Baarová, Musíme si pomáhat či v seriálech Sanitka, Arabela nebo Nemocnice na kraji města.

Sympatická herečka byla třikrát vdaná. Poprvé si vzala hereckého kolegu Pavla Trávnička a poté italského profesora Eusebia Ciccotiho, se kterým má syna Marka Ciccotiho. Do třetice se provdala za herce Pavla Skřípala, se kterým má syna Vojtu. Ani poslední manželství Simoně nevydrželo.

Simona Stašová a Jiřina Bohdalová

Velmi pevné pouto má se svou maminkou, slavnou herečkou Jiřinou Bohdalovou. „Maminka je pro mě vzor toho, jak se stářím zacházet. Samozřejmě ji už ledacos bolí, ráno se jí nechce vstát, ale jak sama říká, přinutí se a rozchodí to. To je to nejdůležitější, nebýt líný. Nenasadit si bačkory a nesednout si před televizi, to je pak začátek konce. Máma má silnou vůli žít a být potřebná pro společnost, pro rodinu, pro kamarády, pro sebe. Obdivuju ji,“ svěřila se Stašová pro časopis Marianne.

Poslední měsíce však pro Jiřinu Bohdalovou nebyly jednoduché, protože ji trápily zdravotní problémy. Její obrovská vůle, vitalita, tým lékařů a podpora rodiny jí ovšem pomohly znovu se postavit na nohy.

Velkou motivací byla pro Bohdalovou i veselka jejího milovaného vnuka Vojty, která je letos v plánu. „Jířa je legenda. Asi dlouho tu takovou legendu mít nebudeme. Neměla to vůbec jednoduché, té slávě a profesi obětovala strašně moc. Je to velká píle dostat se takto vysoko,“ vysekl Vojta babičce poklonu pro web Expres.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy