Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Simona Stašová pro eXtra.cz o nelehké době: I já žila v bludu a teď brousím dno

Simona Stašová promluvila o nelehké koronavirové době.
Zdroj: Martin Procházka / eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
Rozhovor

Pro uznávanou herečku Simonu Stašovou (66) byl loňský rok stejně jako pro většinu divadelníků kvůli pandemii koronaviru velmi slabý. Dostala ale nabídku hrát hlavní roli v seriálu České televize Hlavně to zdraví podle scénáře Marka Epsteina, kterou vzala s nadšením. Vládní opatření se pomalu uvolňují a v rozhovoru pro eXtra Simona prozradila, jak zvládla pandemii přečkat, promluvila o financích, obdivu k maminkám samoživitelkám i o tom, co si z pandemie vzala k srdci.

Herečka Simona Stašová patří mezi nejobsazovanější a září zejména v jednom divadelním představení za druhým. Její práci jí ale stejně jako většině umělcům pandemie na nějaký čas vzala a i sama zkušená herečka přiznala, že si před pandemií žila na pomyslném obláčku.

I já jsem žila v bludu

"Tahle doba nás velmi naučila skromnosti a většinu i více šetřit do budoucna, co kdyby. Nejet na doraz. Já si nyní budu hodně rozmýšlet, co si koupím. Třeba se říká, že na podzim přijde další vlna, a já potřebuji přes ty prázdniny něco našetřit, protože už vím, co to je. A věřím, že tomuhle nyní rozumí každý. My jsme si žili v dojmu, že takhle to bude celý život a my si budeme všichni jen spokojeně vydělávat a utrácet. Přiznám se, že i já jsem žila v bludu, že létají ti pečení holuby sami do huby, ale ono ne. Teď to přišlo, přišla první krize a teď je i otázkou, co přijde dál.

Myslím, že je tahle zkušenost skvělá pro mladé do budoucna, že sami měli možnost prožít, že život pouze není užívání a jistota máme - dáme. Musíme šetřit i na to, co bude dál," prozradila pro eXtra Simona Stašová.

I já brousím dno finančně

Své práci je uznávaná herečka velmi oddaná, a tak jí divadlo velmi chybí, není to ovšem pouze jedna stránka věci. "Druhá stránka věci je, že už brousím dno finančně. Nechci si ale stěžovat, protože vím, že jsou na tom lidé hůř. Ale právě proto, že já nejsem ten typ člověka, který by rozhazoval, a právě také proto, že jsem ten typ, který "brousí" to dno, tak si říkám: Panebože, jak jsou na tom některé maminky, které jsou na vše samy a nemají si třeba ani od koho půjčit," ​dodala herečka, která sama podává pomocnou ruku těm, kteří to nejvíce potřebují. V době otevřených divadel hrála zadarmo a výtěžek z prodeje poté šel na charitu.


Související články

Další články