Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Simona Krainová propukla v neutuchající pláč: Příběh Adámka ji natolik dostal, že nešetřila ostrými slovy

Zdroj: archiv
+ Dalších 18 fotografií
Simona Krainová zuří
Simona Krainová je matkou dvou dětí, a proto není divu, že ji naprosto rozčílil příběh malého Adámka, který po operaci mandlí skončil v kómatu a má poškozený mozek. Modelka napsala na svůj instagramový profil, který sleduje bezmála tři sta tisíc lidí, pěkně naštvaný status a zároveň prosí své fanoušky, zda by mohli Adámkovi pomoci.

Modelku Simonu Krainovou (45) chytl za srdce příběh desetiletého Adámka, kterému se před rokem a půl převrátil život vzhůru nohama. Po banální operaci krčních mandlí skončil v kómatu a má poškozený mozek.

Adámkův otec Jan Vyčítal je toho názoru, že za současný stav jeho syna může pardubická nemocnice, kde údajně došlo k hrubému pochybení zdejších zaměstnanců. Pardubická nemocnice ale necítí vinu a odškodné ve výši dvaadvaceti milionů odmítá rodině chlapce zaplatit.

Otec Adámka Jan Vyčítal je ovšem přesvědčen, že nemocnice pochybila. „Na místě zjistili, že ambulance je zamčená a opuštěná. Dětská lékařka, která je doprovázela, od syna vzápětí v klidu s rukou v kapse odešla, aniž by mu jakkoliv pomohla. Později je opustila i bezradná dětská sestra,“ řekl před časem.

Tento případ evidentně rozlítil Simonu Krainovou, které není osud Adámka lhostejný. „Nevím, jestli jste to četli. Já dnes ráno a nemůžu přestat brečet. Příběh a video malého krvácejícího chlapečka s maminkou a jejich strach a beznaděj. Zůstali sami v nemocnici bez pomoci,“ píše naštvaná Simona ve svém statusu.

„Tohle je noční můra každého rodiče. Cítím takovou úzkost a vztek. To jeho objetí s maminkou, hledání pomoci, nemám slov,“ zakončila Krainová svoji myšlenku.

Mluvčí pardubické nemocnice Kateřina Semrádová se k informacím o odškodném v současné době nemůže vyjádřit. Vzkázala tak pouze následující:

„Situace, ve které se ocitla rodina, je bolestná a velmi nešťastná a Nemocnice Pardubického kraje, a. s., vyjadřuje rodině hlubokou účast. Bohužel, ani při vynaložení maximálního úsilí není možné vždy předejít komplikacím, které se mohou při poskytování zdravotních služeb vyskytnout, to však neznamená, že každý podobný případ všechny zúčastněné zdravotnické pracovníky hluboce lidsky nezasáhne. Zároveň nesmíme zapomenout, že v současné době probíhá prověřování celé věci ze strany orgánů činných v trestním řízení, při němž Nemocnice Pardubického kraje, a. s., poskytuje veškerou potřebnou součinnost. Závěry orgánů činných v trestním řízení, včetně případných závěrů znaleckého zkoumání postupů zaměstnanců Pardubické nemocnice, nelze v tuto chvíli předjímat.“

Související články

Další články