Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Simona Krainová jako luxusní prostitutka: 9 věcí, které jste netušili o filmu Kamarád do deště

Zdroj: FDB.cz
+ Další 2 fotografie
zajímavosti
Jeden čas se zdálo, že pouze Jaroslav Soukup umí natočit filmy, které dávají smysl. Kdo by si nepamatoval na Kamarády do deště Sagvana Tofiho a Lukáše Vaculíka? Kultovní komedie se v roce 1992 dočkala pokračování, které už bylo slabší. Věděli jste o filmu všechno?
  1. Scénář k filmu vznikl už v roce 1985, ale natáčení se muselo odložit, a to kvůli Lukáši Vaculíkovi, který měl o roli obrovský zájem. Ještě dříve totiž musel absolvovat vojenskou službu.
  2. Legendární hit Dávej ber nazpívali oba představitelé hlavních rolí společně. Jenže producentům se nezdál zpěv Vaculíka, takže hit nakonec oficiálně nazpíval jen Sagvan Tofi.
  3. Scéna, kdy exploduje vůz značky Volha, se točila na Národní třídě u Jazz clubu Reduta a zanechala po sobě škody. Výbuch poškodil několik výloh v blízkém okolí.
  4. Lukáš Vaculík souhlasil s natáčením druhého dílu až poté, co Soukup přepsal několikrát již hotový scénář.
  5. Tvůrci měli v plánu i třetí díl, ke kterému byl hotový scénář, ale nakonec zůstal u ledu kvůli smrti Karla Augusty. Soukup si totiž nedokázal představit třetí díl bez padoucha Kadlece.
  6. Režisér nutně potřeboval dívku (herečku), které by diváci opravdu uvěřili, že je luxusní prostitutka. Z agentury Czech models si vybral osm děvčat, ale všechny převálcovala Simona Krainová, která neměla žádné herecké zkušenosti.
  7. Krainová byla nakonec pro film předabována Ljubou Krbovou, protože se režisérovi nelíbil její ostravský přízvuk.
  8. Karel Augusta byl v době natáčení druhého dílu na přísné dietě, která zahrnovala pouze jednu láhev bílého vína denně! Sám režisér jej několikrát posílal si loknout, aby dostal výkon, jaký od herce požadoval.
  9. Filmová diskotéka Brooklyn, která dala podtitul druhému dílu, skutečně existuje, i když scény z ní se točily jinde. Jejími majiteli byli jednu dobu dokonce Lukáš se Sagvanem.

Související články

Další články