Modelka čelí v posledních dnech kritice, že její kolekce pro značku Pietro Filipi obsahuje kousek, jehož motiv má být okopírovaný od známé světové návrhářky Vivienne Westwood. Motivem jsou rty, které Vivienne Westwood začala používat už v roce 1982.

Návrhářka tento motiv používá do dneška a Simona Krainová v roce 2017 tvrdí, že ji její rty inspirují. I tohle jsou tvrzení lidí. Tvrdí také, že Simona to udělala cíleně a vytváří tak marketingový klam. Hodně o této kauze naleznete na Instagramu, kde se tím konkrétní profil zabývá a denně přidává informace k tématu.

Ke kauze se vyjádřila i samotná modelka Simona Krainová, kde odpověděla právě výše zmiňovanému profilu: „Co tě žere? Chceš taky kolekci? Tak se víc snaž a neplivej žluč. Ta fotografie na tričku jsou MOJE rty a byla pořízena Albertem Watsonem. Tak nemel nesmysly. Můžu ti ji klidně ukázat. Dej si kafe, ale díky za reklamu.“

K dané kauze se vyjádřilo i samotné Pietro Filipi: „Dobrý den, vzhledem k tomu, že je u nás v ČR svoboda slova, nemůžeme Vám Váš názor vzít. Nicméně spolupráce se Simonou Krainovou si velmi vážíme a těší nás, že do toho s námi šla. Pokud se podíváte i na jiné značky, všechny mají například ve svém portfoliu na podzim/zimu 2017 parku, stejně tak je tomu u nás. Držíme zkrátka trendy. Přejeme Vám pěkný den a držíme palce ve Vašem osobním PR.“

Opravdu jde o okopírování motivu? Nebo je to pouze shoda náhod a všechna obvinění vůči modelce Simoně Krainové jsou lživá?