Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Silvie z autobusu, který odhodilo tornádo, pořád bojuje s bolestmi. Má však ušlechtilý sen

Tornádo zcela převrátilo autobus.
Zdroj: Se souhlasem Tomáše Staňka
tornádo na moravě

Čtrnáctiletá Silvie cestovala autobusem, který tornádo odhodilo na dům. Dívka má za sebou řadu operací a doteď se úplně neuzdravila. Má však sen stát se zdravotní sestrou a pomáhat lidem.

Během řádění hrozivého tornáda na jihu Moravy cestovala zrovna Silvie autobusem. Ten větrný vír odhodil desítky metrů na nedaleký dům a Silvii přivodil vážná zranění. Dívku transportoval vrtulník do nemocnice ve Vídni, kde se podrobila několika operacím.

„Já jsem čekala, až to přejde, modlila jsem se, začala jsem se bát a malý byl pode mnou. Nechal se nést jako loutková panenka. Věděla jsem, že dcera je v autobuse, že mám venku dítě a to pro mě bylo hrozné,“ uvedla pro server TN.cz Silviina maminka Irena.

„Prosila jsem, jestli někdo neviděl autobus. Nikdo mi nedokázal odpovědět, kde je," popsala Irena, jak se ze všech sil snažila najít svoji dceru. To se jí nakonec podařilo: „Viděla jsem, jak tam leží na zemi, celá od bláta a křičela," dodala matka čtrnáctileté Silvie.

Chce se stát sestřičkou

Nyní už je dívka doma, ale pořád ji trápí velké bolesti a je odkázána na pomoc své rodiny. Do budoucna však hledí s novými plány - chce se stát zdravotní sestrou a pomáhat tak ostatním.

„Moc věříme, že dcerka bude chodit. Víme, že zpočátku bude na vozíku. Že rehabilitace potrvá i rok. Silvinka je s tím srozuměná. I proto jsme moc vděční přátelům, kteří nám poskytli dočasně k bydlení bezbariérový dům. Ten náš je zatím pro dcerku s tímto zraněním neobyvatelný," uvedla před časem Irena deníku Blesk.

Související články

Další články