Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Silvestr a bolest: Malé dívce explodovala v ruce petarda. Na Táborsku zemřela opilá žena

Zdroj: youtube.com
Oběti oslav
Poslední večer v Praze proběhl poměrně klidně. Zdravotníci i policie měli méně práce než v předešlých letech. Záchranáři v metropoli za noc řešili 255 případů, ale většinou nešlo o závažné věci. Jedna žena bohužel zemřela na Táborsku. Opila se a spadla ze schodů. Neštěstí se stalo v Karviné. Jedenáctileté dívce tam v ruce explodovala petarda.

Policisté a zdravotníci měli v Praze méně práce než při loňských silvestrovských oslavách. Za noční směnu zaznamenali 255 případů, což je o 50 výjezdů méně než loni. Pro portál aktualne.cz to uvedl primář a mluvčí pražských záchranářů Ondřej Franěk.

Nejvíce případů bylo zaznamenáno v souvislosti s požíváním alkoholu. Za částí výjezdů stály také experimenty s drogami. Někteří lidé se na konci roku také pokusili o sebevraždu.

„Asi nejzávažnější, co se přihodilo, tak jsme měli dítko, které už před půlnocí dostalo zásah petardou do tváře. Tam byly nějaké rozsáhlejší tržně-zhmožděné rány,“ doplnil Ondřej Franěk. Pět lidí bylo ošetřeno na Václavském náměstí, utrpěli lehčí zranění od pyrotechniky.

Opila se a po pádu zemřela

Během noci zemřeli tři lidé. Na Táborsku spadla opilá žena ze schodů a svým zraněním podlehla. Muže v Dolních Počernicích srazil vlak. Třetí obětí je muž z Horní Plané na Českokrumlovsku, ten zemřel při požáru domu.

Neštěstí v Karviné

Jedenáctileté dívce z Karviné explodovala petarda v ruce. Dívka utrpěla vážné zranění prstů a očí. „Dívka měla zapalovačem zapálit dosud nezjištěný předmět, ze kterého vedla šňůra. Mělo se jednat o zábavní pyrotechniku. Po zapálení předmět dívce v ruce explodoval,“ uvedla pro novinky.cz mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Zneužití linky

K nechutnému incidentu došlo v Pelhřimově. Tam dvaačtyřicetiletý opilý muž testoval záchranáře a volal jim, že potřebuje pomoc. „Uvedl, že byl fyzicky napaden nožem a zraněn. Operační důstojník na místo ihned vyslal nejbližší policejní hlídky, a přivolána byla také záchranná služba,“ uvedla pro novinky.cz policejní mluvčí Stanislava Miláčková. Muž byl převezen na záchytku, za žert mu hrozí pokuta až 200 000 korun.

Související články

Další články