Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Silvestr a bolest: Malé dívce explodovala v ruce petarda. Na Táborsku zemřela opilá žena

Zdroj: youtube.com
+ Další fotografie
Oběti oslav
Poslední večer v Praze proběhl poměrně klidně. Zdravotníci i policie měli méně práce než v předešlých letech. Záchranáři v metropoli za noc řešili 255 případů, ale většinou nešlo o závažné věci. Jedna žena bohužel zemřela na Táborsku. Opila se a spadla ze schodů. Neštěstí se stalo v Karviné. Jedenáctileté dívce tam v ruce explodovala petarda.

Policisté a zdravotníci měli v Praze méně práce než při loňských silvestrovských oslavách. Za noční směnu zaznamenali 255 případů, což je o 50 výjezdů méně než loni. Pro portál aktualne.cz to uvedl primář a mluvčí pražských záchranářů Ondřej Franěk.

Nejvíce případů bylo zaznamenáno v souvislosti s požíváním alkoholu. Za částí výjezdů stály také experimenty s drogami. Někteří lidé se na konci roku také pokusili o sebevraždu.

„Asi nejzávažnější, co se přihodilo, tak jsme měli dítko, které už před půlnocí dostalo zásah petardou do tváře. Tam byly nějaké rozsáhlejší tržně-zhmožděné rány,“ doplnil Ondřej Franěk. Pět lidí bylo ošetřeno na Václavském náměstí, utrpěli lehčí zranění od pyrotechniky.

Opila se a po pádu zemřela

Během noci zemřeli tři lidé. Na Táborsku spadla opilá žena ze schodů a svým zraněním podlehla. Muže v Dolních Počernicích srazil vlak. Třetí obětí je muž z Horní Plané na Českokrumlovsku, ten zemřel při požáru domu.

Neštěstí v Karviné

Jedenáctileté dívce z Karviné explodovala petarda v ruce. Dívka utrpěla vážné zranění prstů a očí. „Dívka měla zapalovačem zapálit dosud nezjištěný předmět, ze kterého vedla šňůra. Mělo se jednat o zábavní pyrotechniku. Po zapálení předmět dívce v ruce explodoval,“ uvedla pro novinky.cz mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Zneužití linky

K nechutnému incidentu došlo v Pelhřimově. Tam dvaačtyřicetiletý opilý muž testoval záchranáře a volal jim, že potřebuje pomoc. „Uvedl, že byl fyzicky napaden nožem a zraněn. Operační důstojník na místo ihned vyslal nejbližší policejní hlídky, a přivolána byla také záchranná služba,“ uvedla pro novinky.cz policejní mluvčí Stanislava Miláčková. Muž byl převezen na záchytku, za žert mu hrozí pokuta až 200 000 korun.

Mohlo by vás zajímat

Další články