Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Silvestrovská noc: 46 požárů, opilá řidička srazila v Praze dvě ženy

Zdroj: pozary.cz
Těžká noc
Česká republika má za sebou silvestrovskou noc. Nejdivočejší oslavy probíhaly tradičně v Praze. Do 2. hodiny ranní hasiči vyjížděli k 46 požárům, za většinu mohla pyrotechnika. Opilá žena v Praze na Vinohradech smetla svým vozem dvě ženy.

Během silvestrovské noci měli hasiči plné ruce práce. Jen v Praze do 2. hodiny ranní hasiči vyjížděli k 46 požárům. Do rána pak bylo nahlášeno dalších 30 požárů. 44 požárů bylo způsobeno zábavní pyrotechnikou.

"V prvních třiceti minutách roku 2019 jsme vyjížděli k osmi případům, ve dvou z nich šlo o požáry na balkonech na Vinohradech a v Jinonicích. Oba byly rychle uhašeny. V dalších dvou případech se jednalo o požár zbytků pyrotechniky a travního porostu,“ uvedl pro iDNES.cz vrchní komisař pražských hasičů Martin Kavka.

První výjezd pražských hasičů v roce 2019 byl 31 vteřin po půlnoci do pražských Stodůlek k požár porostu. První jednotkou, která v Praze vyjela v roce 2019, jsou tak hasiči ze Smíchova.

Neodborná manipulace s pyrotechnikou si i letos vyžádala vážná zranění. "Z Thomayerovy nemocnice jsme převáželi na plastickou chirurgii na Vinohrady člověka, který měl úraz zápěstí od dělobuchu," uvedla mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

K neštěstí došlo v Praze v Bělehradské ulici. Opilá řidička tam smetla dvě ženy. Pak nabourala další 4 auta. Z místa nehody se pak pokusila zmizet. "Šestatřicetiletou ženu jsme uvedli do umělého spánku a napojili na umělou plicní ventilaci, utrpěla vážný úraz hlavy, převezena na ARO Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Jedenapadesátiletou ženu s úrazem hlavy a končetin jsme ošetřili a při vědomí převezli také na Vinohrady," uvedla pro Blesk.cz tisková mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Související články

Další články