Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Silný vítr udeřil na Česko, hrozí i povodně. Po pádu stromu na autobus dva zranění

Zdroj: HZS Karlovarského kraje, ČHMÚ
+ Další 3 fotografie
počasí
Až do pondělního rána platí na většině území Česka výstraha před silným větrem. Český hydrometeorologický úřad (ČHMÚ) varuje před vysokým stupněm nebezpečí. Vichr už udeřil, hasiči hlásí desítky zásahů. Vyjíždějí zejména k popadaným stromům. Jeden dokonce spadl na autobus, dva cestující utrpěli zranění!

Meteorologové očekávají nejsilnější nárazy ve večerních hodinách při přechodu studené fronty. Nárazy podle ČHMÚ dosahují rychlosti 70 až 110 km/h.

Výstraha před silným větrem se týká všech krajů. Pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký a Liberecký kraj do půlnoci, pro zbytek až do čtvrté hodiny ranní. Lidé v Čechách si také mají dát pozor na nebezpečné náledí, které se může v pondělí tvořit. Hrozí také dopraví a energetické komplikace. Už v neděli na některých tratích přestaly jezdit vlaky.

Hasiči už zasahovali u desítek popadaných stromů. Jeden u Krásného Jezu na Karlovarsku spadl na autobus, dvojice cestujících si odnesla lehká zranění.

Výstraha ČHMÚ před silným větrem.

Povodně

Až do pondělního večera platí povodňová bdělost, a to v těchto okresech: Jihočeský kraj (Prachatice, Vimperk), Plzeňský kraj (Horažďovice), Liberecký kraj (Jilemnice, Semily, Tanvald, Turnov, Železný Brod), Královéhradecký kraj (Dobruška, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov, Vrchlabí), Pardubický kraj (Králíky, Lanškroun, Žamberk), Olomoucký kraj (Mohelnice, Šumperk, Zábřeh), Moravskoslezský kraj (Bruntál, Rýmařov).

ČHMÚ upozorňuje, že voda v některých tocích se může vylévat z břehů do okolní krajiny. Řidiči by se měli připravit na riziko aquaplaningu. Během pondělí by se měly hladiny řek vracet do původního stavu.

Související články

Další články