Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Silný vítr pustoší Česko: Tisíce lidí bez proudu, popadané stromy blokují dopravu

+ Další fotografie
Větrný úder
S vysokými teplotami, které dnes dosáhnou až 20 stupňů, se do Česka přihnal i silný vítr. Na Moravě už způsobil značné škody. Některé z vyvrácených stromů poničily střechy, jeden spadl i na autobus. Zároveň brzdí vlakovou dopravu. Hasiči přes noc zasahovali u více než 130 událostí.

Popadané stromy přes silnice i koleje, poničené střechy i výpadek elektřiny. Taková je zatím bilance silného větru, který udeřil v Česku. Podle meteorologů dosahuje rychlosti až 90 kilometrů v hodině.

Ne na všech místech v republice tak mohou mít radost z dnešních vysokých teplot, které se přiblíží ke 20 stupňům.

Na hřebenech hor pak může vítr dosáhnout až 110 kilometrů za hodinu. To už odpovídá druhému stupni síly větru, tedy vichřici. Největší škody jsou hlášeny na Vysočině. Místo vlaků jsou vypravovány náhradní autobusy. I těch se však týká ohrožení, na jeden totiž spadl vyvrácený strom.

Z řady okresů hlásí i problémy s elektřinou. Bez proudu se na Havlíčkobrodsku ocitlo přibližně 30 tisíc lidí. Kritická je i situace v okresech Benešov, Kutná Hora, Šumperk nebo Chrudim. Informovala o tom společnost ČEZ.

Výstraha před silným větrem platí do odpoledne, ve východní části Česka do osmi hodin večer.

Mohlo by vás zajímat

Další články