Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Silný vítr lámal stromy, padaly na projíždějící auta! D1 byla uzavřena na 14 HODIN!

+ Další 2 fotografie
komplikace
Hasiči na Vysočině se ve čtvrtek prakticky nezastavili. Od půlnoci do 18:00 hodiny podvečerní vyjížděli k více než 124 událostem. Drtivá většina události souvisí se silným větrem, který lámal stromy. Ty následně padaly na dálnici, kde přímo ohrožovaly cestující v autech i autobusech! Provoz na úseku byl uzavřen na 14 hodin.

Vysočinští hasiči v průběhu dne odstraňovali popadané stromy z komunikací na více než sedmi desítkách místech. Nejvíce zásahů mají za sebou hasiči na Žďársku. Popadané stromy odstraňovali například u Heřmanova, Meziříčka, Divišova, Jindřichova, Chroustova nebo Dobré Vody.

Popadané stromy ale především odpoledne zastavily provoz na 127. km dálnice D1 ve směru na Brno. V několika případech hasiči vyjížděli k uvolněným nebo strženým plechům z budov nebo ke stromům, které padly na dráty elektrického vedení.

Padající stromy ohrožovaly osoby v projíždějících vozech, i proto byl provoz na úseku pozastaven na 14 hodin. Obnoven byl až v pátek okolo půl osmé ráno.

Mohlo by vás zajímat

Další články