Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Silný vítr drancuje Česko: V Chlumci převrátil skákací hrad. Dítě (3) skončilo v nemocnici s poraněnou hlavou

Silný vítr drancuje Česko: V Chlumci převrátil skákací hrad. Dítě (3) skončilo v nemocnici s poraněnou hlavou
Zdroj: Pixabay
+ Další fotografie
nebezpečí
Silný vítr, který dorazil do Česka, za sebou zanechává devastující stopy. Tentokrát došlo k tragédii v Chlumci nad Cidlinou. Tam se kvůli nepříznivému počasí převrátil skákací hrad se šesti dětmi. Jedno z nich utrpělo vážný úraz.

„V Chlumci nad Cidlinou prošetřujeme pád skákacího hradu. Vypadá to, že se uvolnil poryvem větru a bylo při tom zraněno několik osob,“ uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová pro Novinky.cz. Dodala, že na místo dorazily složky integrovaného záchranného systému.

O šesti zraněných dětech se záchranáři dozvěděli okolo půl jedné odpoledne. „Nejmladšímu zraněnému jsou tři roky, jedná se tam o zranění hlavy a byl převezen do nemocnice letecky. Jeho zranění se dá hodnotit jako těžší. Ostatní utrpěli středně těžká nebo lehká zranění,“ popsal České televizi lékař Anatolij Truhlář. Zbylých pět dětí bylo ve věku od tří do sedmnácti let.

Okamžitě tak bylo povoláno šest posádek záchranářů, čtyři jednotky hasičů a jeden vrtulník. Skákací hrad byl pro jistotu prohledán, zda v něm neuvízly další děti. Česká televize dále uvedla, že provozovatel se chystal atrakce uzavřít právě kvůli silnému větru. Mezitím se však hrad utrhl z karabin, které ho držely, a převalil se na děti.

Výstraha před silným větrem je platná pro celou Českou republiku kromě Zlínského, jižních okresů Jihočeského, Jihomoravského kraje a Vysočiny. Meteorologové varují před uvolněnými předměty, zlomenými větvemi a možnými komplikacemi v dopravě. Dále doporučují zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty nebo zabezpečit skleníky. Lidé by měli dávat pozor při pohybu venku a řízení aut. Nedoporučují ani horské túry, a to zejména na hřebeny. Upozornění je platné do středeční šesté hodiny večer.

O nebezpečí v důsledku silného větru informoval také hasičský záchranný sbor Středočeského kraje na Twitteru. Ti od vydání výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu evidují 96 událostí. "Nejčastěji vyjíždíme k popadaným nebo nebezpečně nakloněným stromům na pozemní komunikace," objasnili hasiči.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy