Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Silné sněžení sužuje Česko: Doprava kolabuje, na Ruzyni nepřistávají letadla!

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
kolaps
Jak meteorologové řekli, tak se také stalo, i přesto ale sníh spoustu lidí zaskočil. Silné sněžení nejvíce zasáhlo Prahu, Středočeský kraj, Jihočeský kraj a Plzeňský kraj. Na mnoha místech Česka kolabuje doprava, problémům se nevyhnulo ani letiště.

Kvůli silnému sněžení jsou na mnoha místech Česka velké problémy s dopravou. Některé silnice jsou těžko sjízdné a snížená je i viditelnost. V Praze nemohla přistát letadla, některé lety byly přesměrovány do Vídně, jiné na letiště v Brně.

Problémy se sněhem se vyhnuly Moravě, kde se teploty pohybují i nad 10°C a přeháňky jsou dešťové.

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu, podle které hrozí také náledí a povodně. Situace je nejhorší v Praze, Plzeňském a Jihočeském kraji, kde hasiči od rána vyjeli už více než ke stovce výjezdů, z nichž nejvíce se týkalo popadaných stromů.

Během dnešního dne by mohlo ještě napadnout až kolem 25 centimetrů nového sněhu. V Čechách bude pravděpodobně sněžit i v pondělí ráno, odpoledne by pak mělo sněžení ustat.

Související články

Další články