Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019 Vánoce 2019

Nejnovější kauzy

Silné bouřky napáchaly obří škody: Bez proudu jsou stále tisíce lidí, hasiči se nezastavili

POČASÍ
Silné bouřky zaměstnaly nejen hasiče v několika krajích Museli řešit popadané stromy, poškozené střechy. Bez proudu je po silném bouřkovém počasí přes 2 500 českých domácností. Postupně se daří všechny závady opravovat.

Hasiči Královéhradeckého kraje zasahovali u 15 událostí. „Například v Novém Městě nad Metují zasáhl blesk střechu rodinného domu. K plamennému hoření nedošlo, půda byla ale zadýmena. Při události došlo mimo jiné ke škodě na elektroinstalaci, ale prozatím ji nebylo možné vyčíslit,“ citoval tiskovou mluvčí Martinu Götzovou portál TN.cz.

V Olomouckém kraji bylo od pondělí 6 500 lidí bez elektřiny. V tuto chvíli je stále 2 500 domácností bez proudu. Jedná se především o Olomoucký kraj a Vysočinu.

Bouřka se prohnala i dalšími místy v kraji a zanechala za sebou pořádnou spoušť. Jihomoravští hasiči řešili do večera 263 událostí v souvislosti s pondělní bouřkou. „Nejčastěji odstraňujeme popadané stromy, které omezují provoz na komunikacích,“ napsali hasiči na Twitteru.

„Do současné chvíle evidujeme 73 událostí v souvislosti s počasím. Nejčastěji jsme vyjížděli na popadané stromy nebo nebezpečně nahnuté a hrozící pádem. Nejvíce zasaženou oblastí bylo Benešovsko a Nymbursko,“ napsali hasiči Středočeského kraje. Praze se silná bouřka vyhnula.

Mohlo by vás zajímat

Další články