Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Silné bouřky i s krupobitím pustošily Chorvatsko: Voda zaplavila ulice

Zdroj: Profimedia
Chorvatsko
Velké potíže mělo v pátek Chorvatsko kvůli extrémnímu počasí. Části oblíbené dovolenkové destinace Čechů zasáhly intenzivní bouřky, které doprovodilo i krupobití a silný vítr. Na některých místech pršelo tak moc, že auta vodou projížděla jen stěží.

Průtrž mračen se v pátek přehnala přes Chorvatsko, kam každoročně vyjíždějí na dovolenou statisíce Čechů. Bouřky doprovázelo krupobití a silný vítr, který dosáhl rychlosti až sto kilometrů v hodině.

Srážky byly tak intenzivní, že voda zaplavila ulice a auta měla problémy se přes ni dostat. Nebezpečí hrozilo také u pobřeží na některých plážích, kvůli větru totiž nastalo velké vlnobití. Nejhorší situace byla v přístavním městě Pula na západě země. Informoval o tom web istramet.hr.

Počasí se zbláznilo i v hlavním městě Záhřebu, kde rovněž udeřily silné bouřky. Ty budou pokračovat i během soboty, budou však menší a vyskytnou se na méně místech. Podle Chorvatského hydrometeorologického ústavu se během víkendu teploty vrátí ke třiceti stupňům a bude jasno.

Související články

Další články