Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Silná facka a pád na zem: Strážník napadl při kontrole u rybníka mladou ženu v roušce

+ Další fotografie
VIDEO
Na sociálních sítích se šíří video z účtu mladé ženy Terezy Smažinkové. Je na něm zachycená potyčka během kontroly městských strážníků. "Seděli jsme s kamarády ve čtyřech u rybníka v Řepích, když na nás někdo zavolal hlídku,“ píše dívka na Facebooku k videu, které zachycuje násilí. Konkrétně, němž je zachyceno, jak ji uhodí fackou strážník Městské policie a žena následně padá na zem...

Městská policie připustila, že šlo o velmi závažné chování strážníka. „Náš strážník se choval neprofesionálně a v rozporu se zákonem,“ napsala portálu iRozhlas.cz mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Tereza Smažinková popisuje situaci, která se stala, když dorazila na místo hlídka. "Přijeli ze dvou stran, dohromady jich přišlo pět nebo šest. Začali se chovat agresivně a vyhrožovali nám pokutou, na což samozřejmě měli právo. Všechno probíhalo v pořádku, dokud strážníka jeden z kamarádů nekonfrontoval s tím, že jsou tam taky ve více lidech a ani nedodržují odstup,“ uvedla na svém profilu. Poté měl jejího kamaráda strážník údajně udeřit pěstí do obličeje. Video ale tento záběr neukazuje. Když se ho Smažinková zastala, dostala od strážníka facku.

Policie věc řeší

"Video jsme okamžitě předali k prověření nezávislému kontrolnímu orgánu, kterým je Inspekce Městské policie hl. m. Prahy,“ uvedla mluvčí Městské policie s tím, že je zcela nepřijatelné a šlo o selhání jednotlivce.

Smažinková tvrdí, že napadení nepředcházela z jejich strany žádná agrese nebo slovní urážení. Na to, jak se incident stal, se podívejte ve videu.

Z nařízení vlády, které má zabránit šíření koronaviru, se lidé smí venku pohybovat maximálně ve dvou Opatření, které je stále platné, také zakazuje zdržovat se jinde než v místě bydliště. Povinností každého na území ČR je nosit roušku.

Související články

Další články