Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Silná bouřka řádila na Olomoucku: Hasiči řešili popadané stromy i utrženou střechu

Zdroj: pozary.cz
živel
V noci z úterý na středu zasáhla Olomoucký kraj silná bouřka. Živel napáchal mnoho škod, nejčastěji hasiči řešili zlámané a vyvrácené stromy, které komplikovaly železniční dopravu na hlavním tahu Praha - Olomouc. Hasiči lezci také vyjížděli k utržené střeše.

Hasiči se v noci na středu v Olomouckém kraji skoro nezastavili. Silná bouřka, která se tudy přehnala, způsobila vyvrácené stromy a utržené střechy. Hasiči zasahovali především v Uničově, Lošticích a Moravičanech – dohromady evidují před dvě stovky událostí.

Zlámané stromy komplikovaly především provoz na železnici. Na trase Praha-Olomouc v úseku Moravičany-Červenka spadly na železniční koridor stromy. „Došlo tam k pádu stromů na koridor, bohužel došlo k poškození trakčního vedení. Od 06:30 je tam zprovozněna druhá traťová kolej, takže se v místě události jezdí sníženou rychlostí. Na té první pracují naši elektrikáři a hasiči, aby odstranili strom a opravili trakční vedení. Předpoklad obnovení provozu je kolem 11:00,“ sdělil serveru Novinky.cz mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš.

Na trati u Moravičan do padlého stromu narazil po půlnoci nákladní vlak. „Nedošlo k vykolejení vlakové soupravy ani ke zranění osob,“ sdělila šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Hasiči začali vyjíždět k nehodám hodinu po půlnoci. „Nejsilnější bouřky začaly po půlnoci, kolem 01:00 už jsme zaznamenali první výjezdy. Další vlnu odstraňování následků jsme zaznamenali kolem 05:00 a 06:00, kdy se lidé probouzeli. Šlo hlavně o popadané stromy, byly tam i části popadaných střech. Nejvíce zasažený byl Uničov, Loštice, Moravičany, Palonín,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Hasičské jednotky také zajišťovali utrženou střechu. Ta se utrhla v Uničově v ulici Pod Šibeníkem. Všechny události se naštěstí obešly bez zranění.

Související články

Další články