Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Silná bouře zasáhla Chorvatsko: Ztratilo se sedm Čechů, byly to malé děti

+ Dalších 13 fotografií
Drsné počasí
Chorvatští záchranáři měli v noci na pondělí pohotovost. Dovolenkový ráj totiž zasáhla silná bouře, kvůli níž vyjížděli k desítkám incidentů. Nejkritičtější situace panovala v oblasti zadarských ostrovů. Několik hodin museli záchranáři pátrat i po sedmi Češích, kteří se ztratili. Šest z nich navíc byly malé děti.

Převrácené, potopené lodě, do toho silný vítr, déšť a burácení hromu. Noc z neděle na pondělí byla v Chorvatsku kvůli silné bouřce drsná, záchranáři zvedli telefon více než sto padesátkrát.

Naštěstí se nikdo nezranil ani nezemřel. Škody vznikly jen na hmotném majetku, informovalo chorvatské ministerstvo moře, dopravy a infrastruktury.

Během bouře se ztratilo i sedm Čechů. Šlo o jednoho dospělého a šest dětí. Svědci je viděli u ostrova Krk, pak se po nich slehla zem. Celou noc tak probíhalo intenzivní pátrání. Na moři Čechy hledalo několik lodí včetně jedné soukromé, na pevnině policisté. Dětem ani dospělému doprovodu se naštěstí nic nestalo, do tábora se bezpečně vrátili už v zárodku bouře.

Z lodí záchranáři vyprostili 56 lidí. Jednalo se především o malé děti a záchranná akce se rovněž obešla bez zranění.

Mohlo by vás zajímat

Další články