„Když jsem přišla na první konzultaci k jednomu pražskému chirurgovi, měla jsem celkem jasno,“ líčí svou zkušenost 28letá Kamila, „chtěla jsem plná prsa, kulatý profil, větší velikost.“ Kamila očekávala, že jí chirurg doporučí vhodný tvar, značku i velikost implantátu. „Sama jsem neuměla odhadnout, kolik mililitrů je pro má prsa dost, a čekala jsem, že pan doktor bude mít nějakou vědeckou metodu na to, aby mi poradil,“ říká Kamila a začíná se usmívat. „Nemohla jsem ale uvěřit svým uším, když doktor řekl, ať si doma vycpu podprsenku ponožkami a podle jejich množství on pak určí velikost implantátů,“ dodává už se smíchem Kamila.

Jak si vybrat chirurga?

Zkušenost klientky Kamily by byla k smíchu, kdyby nešlo o lidské zdraví a psychiku. A kdyby to také nebyl jediný šarlatánský způsob rozšířený mezi chirurgy. Třicátnice Tereza, která zvětšení prsou podstoupila v květnu, vypráví, jak si na radu lékařky měřila objem prsu v odměrném válci. Ani pro zkušeného plastického chirurga není jednoduché zvolit správnou velikost silikonového implantátu. A přitom na ní a na správně zvoleném tvaru závisí spokojenost klientky především. V zahraničí je naprosto běžné, že se klientčin hrudník nejprve naskenuje a na monitoru počítače pak lékař modeluje tvar i velikost nového poprsí. V Čechách má takové zařízení, 3D simulátor Vectra, jedině klinika Asklepion.

Kolik stojí luxusní prsa?

Cena za špičkovou práci těch nejlepších chirurgů v České republice a světově nejpoužívanější implantáty se v Asklepionu – Klinice a institutu estetické medicíny určitě nepohybuje mimo reálné možnosti běžných smrtelníků. Částka 71 600 Kč za kulatý profil a 86 600 Kč v případě anatomického implantátu dokáže konkurovat cenám u mnohem méně prestižních zařízení, kde navíc riskujete použití nekvalitních materiálů a vůbec nejistý výsledek. A jde přece o vaši krásu a zdraví, na nich se určitě nevyplatí šetřit!

Více info na www.asklepion.cz