Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Silikonku Makarenko obvinila policie! V rámci projektu Miss Face měla podvést tuhle těžce nemocnou! Co se přesně stalo?

Dana P. je ze situace zoufalá. S přístrojem se dávno rozloučila, jen
nechápe, jak může modelka pořádat další ročník.
Zdroj: archiv
+ Další fotografie

Jak jsme již před časem informovali, sexbomba Taťána Makarenko (23) měla mít podle eXtra.cz pořádný průšvih kvůli špatně vyúčtovanému loňskému ročníku soutěže Miss Face, na které dostala cystickou fibrózou těžce nemocná Dana P. šek na 185 tisíc korun, za které měl být zakoupen přístroj na její léčení (cca 70 tisíc korun) a ze zbytku měly být uhrazeny náklady na její další léčení.

Makarenko však smrtelně nemocné ženě se dvěma dětmi předala jen 25 tisíc korun a měla se chovat značně nevhodně. Když se následně paní Dana dozvěděla, že modelka chystá další ročník (měl se konat předevčírem, pozn. autora), aniž by se měla k závazkům či alespoň omluvě za výsledek toho prvního, podala na Makarenko trestní oznámení.

Policie jí teď dala za pravdu. Podle ní Makarenko hned v několika bodech porušila zákon týkající se pořádání veřejných sbírek a celá věc bude mít ještě pokračování u přestupkové komise pražského magistrátu.

Díky mimořádně důvěryhodným policejním zdrojům se naší redakci podařilo zjistit, jak Makarenko fiasko zdůvodnila. A jsou to skutečné perly. Modelka například údajně uvedla, že část peněz, které vybrala díky vstupnému, na místě prodávanému kalendáři a dražbě sedačky, použila na honorář moderátorů večera Patrika Hezuckého (44) a Kateřiny Kristelové (34).

Ty přitom avizovala na plakátech jako účinkující, kteří vystupují bez nároku na honorář.

„Dostala jsem za tu akci normálně zaplaceno, jen jsem pořadateli zlevnila pět tisíc, které šly na nemocné cystickou fibrózou,“ říká Kristelová s tím, že nemůže za to, co pořadatel anoncuje na plakátech.

Stejně prý Makarenko vyplatila ještě další účinkující. Zdroj z Obvodního ředitelství PČR v Praze 1 dále uvádí, že Makarenko u výslechu doznala, že i další část prostředků použila na pokrytí produkčních nákladů celé akce, což je ale v rozporu se zákonem o veřejné sbírce, který dovoluje utratit pořadateli maximálně pět procent hrubého výdělku.

Vrchol výslechu ale prý přišel ve chvíli, kdy Makarenko vysvětlovala, že se jí vymkla z rukou dražba sedačky. Nejprve měla tvrdit, že za ni vydražitel nezaplatil, následně že moderátor „špatně porozuměl příhozu“, načež vyšetřovatel označil celou akci za „pofidérní“ a předal ji dalším orgánům.

Zoufalá paní Dana, matka tříletého a devítiletého syna, se kterou se život opravdu nepáral, se pořád nemůže srovnat s tím, že modelka plánuje další ročník, kde dozajista slibuje pomoc někomu dalšímu: „K dané věci se nebudu více vyjadřovat, jen že slíbená podpora nebyla naplněna. Obdržela jsem 25 000 korun, ale to je bohužel vše ze slíbené částky 185 284 korun, a bohužel ani slíbený dýchací přístroj jsem doposud nedostala. Proto jsem se rozhodla podat trestní oznámení a upozornit na možné nekalé praktiky. Jen bych ráda poděkovala všem, kteří mě na akci chtěli podpořit a věnovali jakýkoli příspěvek. Bohužel ne každý doputoval až tam, kam měl. Snad se vše vyřeší…“

Přístroj totiž neměl pomoci jen jí, ale v budoucnu i ostatním: Sama se totiž akutního smrtelného ohrožení alespoň na čas zbavila: „Je to úžasný, že brzy budu slavit rok od mé transplantace plic, kterou jsem podstoupila v listopadu minulého roku, krátce po Miss Face 2012, ale už nemohu mít radost, že by slečna Taťána Makarenko dostála svým slibům a já mohla předat kyslíkový přístroj dalším potřebným z centra CF klubu. Aspoň po tu dobu, než ho budu opět potřebovat já. Bohužel transplantací plic se nemoc cystická fibróza nevyléčí, a tak návrat špatného stavu mohu očekávat takřka kdykoli.“

Makarenko nedává spát ani paní Aleně Z., sestře Dany, která sama pracuje pro renomovanou charitativní organizaci. „Vůbec nechápu, jak se někdo může takto zachovat. Něco slíbit, využít nemocného člověka ke své vlastní prezentaci a pak nejen nedostát svým slibům, ale ještě se chovat povýšeně a urážlivě. Slečna Makarenko přišla 26. prosince, měsíc po transplantaci, k sestře předat finance. Velice jí to slušelo, měla na sobě všechny drahé značky, od bot přes hodinky, oblečení až po kabelku, kterou nám s pýchou předvedla i s certifikátem pravosti, a následně sestře předala obálku s 25 000 korunami se slovy, že víc nemá, že musela uhradit náklady… Ano, to zajisté musela, jak nám sdělila, kabelka značky Dior stála 35 000 korun a takové ‚doplňky‘ si kupuje zásadně sama. Pak se člověk nemůže divit, že jsou lidé znechuceni, jakmile slyší slovo ‚charita, charitativní akce, nadace‘, když si nikdo nemůže být jistý, kde jeho příspěvek skončí! Pevně věříme, že takovýmito rádoby charitativními akcemi se začne zabývat policie důkladněji a zabrání tak podobným situacím. Sama nepřestanu podporovat organizace a přispívat na potřebné, ale už si dvakrát rozmyslím, do jaké kasičky své peníze hodím, Miss Face to rozhodně nebude!“

Další ročník soutěže se přitom konal předevčírem v klubu Mecca. Tak co, jakpak to asi dopadlo tentokrát?

Taťána Makarenko na námi zaslané dotazy zatím neodpověděla.

Související články

Další články