Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Šílený trend na TikToku: Ženy se natáčejí při vyndávání nitroděložních tělísek!

Nitroděložní tělísko.
Zdroj: Wikimedia Commons
sociální sítě

Na sociální síti TikTok se začal šířit nový podivný trend. Ženy se natáčejí při procesu, kdy si vlastnoručně vyndávají nitroděložní tělíska, sloužící k antikoncepci. Lékaři však varují, že tato aktivita může být nebezpečná.

Nový trend se začal šířit sociální sítí TikTok. Ženy se natáčejí, jak si vlastnoručně vyndávají ze svého přirození nitroděložní tělíska, sloužící jako antikoncepce. Tato antikoncepční metoda zabraňuje otěhotnění až z 99 procent a užívají jí především ženy, které už neplánují děti.

Správně by je měl vkládat a odstraňovat lékař, ale ženy z celého světa, které se neshodnou na postupu se svým lékařem nebo gynekologem, se uchylují k tomu, že to dělají samy, a pomocí videí inspirují k takovému činu i další. Některé ženy uvedly, že jim bylo ze strany lékaře odmítnuto odstranění tělíska, pokud nebudou souhlasit se zahájením jiné formy antikoncepce, a proto vzaly věci do svých rukou.

Lékaři ale varují, že takové amatérské odstranění může mít za následek bolest, krvácení a ženy dokonce riskují prolaps dělohy.

"Trvá to jen dvě minuty"

TIkTokerka Mikkiegallagher, která je z USA, ale nyní žije v Irsku, svým více než 25 000 followerům prozradila, že odstranění nitroděložního tělíska bylo „mnohem jednodušší“, než si myslela. Celý proces podle ní trval jen dvě minuty.

Podle Glorie Bachmann, ředitelky Institutu pro zdraví žen na lékařské fakultě Rutgers Robert Wood Johnson v americkém New Yersey, je lepší odstranit těliska „v kontrolovaném prostředí", protože lékaři jsou lépe vybaveni na řešení jakýchkoli problémů, které mohou nastat.

"Pokud je tělísko zapuštěno do svalové vrstvy dělohy, což se může stát, může to způsobit mnohem více krvácení, mnohem větší bolest a může to obrátit dělohu dolů, což není něco, co by člověk chtěl zažít," řekla Bachmann stanici NBC. K praxi některých lékařů, kteří ženám odmítají provádět některé úkony, dodala: "Pokud narazíte na gynekologa, který jde proti tomu, co chcete, pak je pravděpodobně čas najít si jiného lékaře."Související články

Další články