Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Šílený střelec, který zavraždil 9 lidí v kostele, dostal doživotí!

Dostal doživotí!
Porota ve Spojených státech se shodla na tom, že dvaadvacetiletý Dylann Roof, který před dvěma roky zastřelil v Jižní Karolíně v kostele 9 černošských věřících, bude odsouzen k trestu smrti. Sám obžalovaný se nechal slyšet, že doživotí nechce a trest smrti přijímá. Po vyřknutí rozsudku neprojevoval prakticky žádné emoce.

Takový verdikt možná mnozí nečekali. Dylann Roof předloni 17. června bez váhání vtrhl do kostela v centru Charlestonu a bezmyšlenkovitě začal střílet.

Svým zběsilým chováním připravil o život devět lidí, včetně pastora kostela.

Roof se později sám přiznal, že střelbou chtěl rozpoutat rasovou válku. Že se jedná o chladnokrevného vraha, dokazuje fakt, že Roof přijal trest smrti bez jakýchkoliv emocí. Podle agentury AFP obžaloba předložila u soudu i vrahův deník, který si psal zadržený v cele.

V něm se mimo jiné psalo, že Roof nelituje vůbec ničeho a za oběti mu neukápla jediná slza.

Tento muž prakticky odmítl trest doživotí. Sám porotě řekl, že proti trestu smrti nebude nijak bojovat. Roof se před porotou při závěrečné části procesu obhajoval sám.

„Mohl bych soud požádat o doživotní trest místo popravy, ale nejsem si jist, zda by to přineslo něco dobrého,” prohlásil Roof.

Související články

Další články