Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Šílený psychiatr z Tachovska: U cizí ženy vyvolával předčasný porod, chtěl její dítě

Šílený psychiatr z Tachovska: U cizí ženy vyvolával předčasný porod, chtěl její dítě
Zdroj: unsplash.com
adopce
Hodně podivný případ, který mohl skončit tragicky, se odehrál na Tachovsku. Postarší pár byl domluven s těhotnou ženou z Ostravska, že jim po porodu dá své dítě do péče. Muž, který s manželkou toužil po dítěti, je sedmašedesátiletý psychiatr a ženu, jež chtěla dát své druhé dítě po porodu k adopci, ohrozil svým nesmyslným jednáním na životě.

Postarší psychiatr z Tachovska je obviněn z pokusu těžkého ublížení na zdraví, za což mu hrozí 12 let vězení. O případu informuje deník Právo. Těhotná žena, která se rozhodla dát kvůli špatné finanční situaci své dítě po porodu k adopci, uzavřela díky inzerátu na internetu dohodu s manželským párem.

Podle policejního záznamu se 67letý psychiatr u ženy snažil vyvolat předčasný porod v pětatřicátém týdnu těhotenství. Třiatřicetileté ženě měl doma píchnout injekci s lékem Oxytocinem, který by se v žádném případě neměl podávat mimo zdravotnické zařízení a bez dozoru odborného lékaře.

Psychiatr si totiž myslel, že by si žena po přirozeném porodu adopci rozmyslela a on by tak s manželkou přišel o slíbené dítě. I když lékař obvinění popírá, existuje řada důkazů zdravotnického personálu, kam psychiatr ženu po píchnutí oxytocinu odvezl. "Přesvědčoval nás, že musí rodit hned a císařským řezem, protože po spontánním porodu by se u ní mohla rozvinout laktační psychóza s nepředvídatelnými reakcemi. Když vyšetření nic takového neprokázalo a nebyl důvod pro předčasný porod, žena podepsala reverz a pán ji z nemocnice odvezl," uvedla Právu zdravotnice.

Ta také vypověděla, že si na hýždích ženy všimla vpichů. "Řekla nám, že ráno dostala injekci s oxytocinem, to nás šokovalo," uvedla dále. Dítě prý mohlo po podání této látky klidně umřít. I primář tamní gynekologie s postupem psychiatra rezolutně nesouhlasil. "Musel jsem to ohlásit policii, protože mi bylo jasné, že je to průšvih," sdělil gynekolog, který podepsal slib mlčenlivosti.

Psychiatr se brání a obvinění ze strany státní zástupkyně považuje za výmysly. "Žádný takový přípravek jsem ženě nepodal. Naopak to byla ona, kdo na mě tlačil, abych jí ho píchl. V té nemocnici si to špatně vyložili," řekl psychiatr, který označil těhotnou ženu za psychopatku. Plán, podle kterého měl být po porodu uveden jako biologický otec dítěte, tedy popřel a vinu svalil na primáře nemocnice, který podle něj lhal, protože mu chtěl dělat nepříjemnosti, jelikož se měl sám několikrát zpovídat před soudem ze svých přehmatů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy