Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Šílený psychiatr z Tachovska: U cizí ženy vyvolával předčasný porod, chtěl její dítě

Zdroj: unsplash.com
adopce
Hodně podivný případ, který mohl skončit tragicky, se odehrál na Tachovsku. Postarší pár byl domluven s těhotnou ženou z Ostravska, že jim po porodu dá své dítě do péče. Muž, který s manželkou toužil po dítěti, je sedmašedesátiletý psychiatr a ženu, jež chtěla dát své druhé dítě po porodu k adopci, ohrozil svým nesmyslným jednáním na životě.

Postarší psychiatr z Tachovska je obviněn z pokusu těžkého ublížení na zdraví, za což mu hrozí 12 let vězení. O případu informuje deník Právo. Těhotná žena, která se rozhodla dát kvůli špatné finanční situaci své dítě po porodu k adopci, uzavřela díky inzerátu na internetu dohodu s manželským párem.

Podle policejního záznamu se 67letý psychiatr u ženy snažil vyvolat předčasný porod v pětatřicátém týdnu těhotenství. Třiatřicetileté ženě měl doma píchnout injekci s lékem Oxytocinem, který by se v žádném případě neměl podávat mimo zdravotnické zařízení a bez dozoru odborného lékaře.

Psychiatr si totiž myslel, že by si žena po přirozeném porodu adopci rozmyslela a on by tak s manželkou přišel o slíbené dítě. I když lékař obvinění popírá, existuje řada důkazů zdravotnického personálu, kam psychiatr ženu po píchnutí oxytocinu odvezl. "Přesvědčoval nás, že musí rodit hned a císařským řezem, protože po spontánním porodu by se u ní mohla rozvinout laktační psychóza s nepředvídatelnými reakcemi. Když vyšetření nic takového neprokázalo a nebyl důvod pro předčasný porod, žena podepsala reverz a pán ji z nemocnice odvezl," uvedla Právu zdravotnice.

Ta také vypověděla, že si na hýždích ženy všimla vpichů. "Řekla nám, že ráno dostala injekci s oxytocinem, to nás šokovalo," uvedla dále. Dítě prý mohlo po podání této látky klidně umřít. I primář tamní gynekologie s postupem psychiatra rezolutně nesouhlasil. "Musel jsem to ohlásit policii, protože mi bylo jasné, že je to průšvih," sdělil gynekolog, který podepsal slib mlčenlivosti.

Psychiatr se brání a obvinění ze strany státní zástupkyně považuje za výmysly. "Žádný takový přípravek jsem ženě nepodal. Naopak to byla ona, kdo na mě tlačil, abych jí ho píchl. V té nemocnici si to špatně vyložili," řekl psychiatr, který označil těhotnou ženu za psychopatku. Plán, podle kterého měl být po porodu uveden jako biologický otec dítěte, tedy popřel a vinu svalil na primáře nemocnice, který podle něj lhal, protože mu chtěl dělat nepříjemnosti, jelikož se měl sám několikrát zpovídat před soudem ze svých přehmatů.

Související články

Další články