Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Šílenství v ohnivém pekle v Londýně: Matky vyhazovaly děti z oken!

Požár se zatím ještě nepodařilo uhasit.
Zdroj: twitter
+ Dalších 8 fotografií
Kouř. Panika. Šílené horko. Takto se dá popsat ohnivé peklo v Grenfall Tower v Londýně. Požár už má na svědomí nejméně 12 životů. Lidé, kteří zůstali uvězněni v bytech nevědí, co mají dělat a uchylují se k zoufalým řešením. Svědci požáru na vlastní oči viděli matky, které vyhazovaly své děti z oken!

Je to požár, který má jen těžko obdobu v nedávné historii. Dokonce i šéfka londýnských hasičů říká, že nic podobného za svou kariéru nezažila. Police zatím uvádí 12 mrtvých. Svědci popisují děsivé scény z londýnského požáru budovy Grenfell Tower, při kterých matky vyhazovaly děti z oken a lidé se snažili slanit na lanech z prostěradel. Britská média, politici i obyvatelé sídliště upozorňují na mnohá bezpečnostní selhání.

Očitý svědek, který viděl matku, jak vyhodila své batole z desátého patra vypověděl: „Žena se naklonila z okna a gestikulovala, že se právě chystá vyhodit své dítě z okna a jestli ho někdo chytí. Jeden muž vyběhl a dokázal ho chytit.“ Dítě prý nemá žádná vážná zranění.

Mluví se o Londýnském zázraku. To miminko mělo velké štěstí. Již nyní je jasné, že ne všechny se podařilo zachránit a britská média uvádějí, že mezi oběťmi může být mnoho dětí.

„Mé dítě, mé dítě, musím se dostat ven, musím zachránit své dítě, křičela jedna žena,“ popsal svědek další hrozivou scénu. „Nikdo jí nemohl pomoci.“ Další svědci viděli osoby vyskakovat z oken. Někteří se dokonce pokoušeli slaňovat na prostěradlech. Nic takového jsme neviděli od 11. září.

Na chodbách domu nebyly požární hlásiče ani stříkače. Dům zkrátka nebyl vůči požáru nijak zabezpečen. Nejnovější informace tvrdí, že požár vznikl vadnou ledničkou jednoho z obyvatel budovy. Požární jednotky musí být velice vyčerpané. První zásah na místo dorazil v jednu hodinu ráno. Byl vystřídán po dvanácti hodinách další směnou. Budova měla řadu bezpečnostních nedostatků. Uvnitř se nacházelo jen jedno schodiště, požární poplach se nespustil a nové obložení bylo nejspíše z hořlavého materiálu.

Londýnský starosta Sadiq Khan připustil, že požár vyvolal otázky, které budou muset být zodpovězeny. Podle místních úřadů v domě žilo 125 rodin.

Související články

Další články