Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Šílenost, nebo známka naprosté nevzdělanosti? Rumunka spálila obrazy nevyčíslitelné hodnoty!

Most u Waterloo od Claudea Moneta.

Když už chcete krást umění, společnost by zcela jistě ocenila, kdyby se v něm vaše rodina aspoň trochu vyznala! Protože jestli budou mít všichni zlodějové matku jako tento rumunský chasník, co ukradl spolu se svými komplici z rotterdamské galerie Kunsthal sedm vzácných a slavných obrazů, které ona pak spálila, brzy zase polezeme po stromech.

Loupež obrazů v hodnotě miliard korun se stala vloni na podzim, kdy pachatelé vlezli do galerie nově postaveným vchodem a do pár minut byli venku. Slavné obrazy Pabla Picassa, Claudea Moneta, Henriho Matisse nebo Paula Gaugaina se jim ale nepodařilo prodat, proto jeden z nich schoval lup u své matky.

Ta, když se dozvěděla, do čeho je syn namočen, obrazy nejprve zahrabala na hřbitově, ale nyní všech sedm spálila, aby ochránila syna před důkazním břemenem. „Akt neuvěřitelné primitivnosti a neúcty,“ tvrdí o děsivém činu matky ředitel bukurešťského Národního muzea historie Ernest Oberländer-Tarnoveanu. Forenzní detektivové a odborníci prohledali popel v kotli na ohřev vody, kde Rumunka zničila kus lidských dějin, a našli podklady křídy, stopy barev a zbytky hřebů vyrobených v době vzniku vzácných pláten.

S rumunskými chmatáky, komplici i matkou-ničitelkou, tedy dohromady se šesti lidmi, začne soud už v srpnu. Co se ale stane s matkou, která spálila sedm vzácných originálních děl, to je ve hvězdách. Pro takový čin snad ani trest není.

Mohlo by vás zajímat

Další články