Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Šílené teorie: 5 důvodů, proč si někteří lidé stále myslí, že je Země placatá

Zdroj: Facebook
+ Další 4 fotografie
BIZÁR
Ačkoliv na to, že Země je kulatá přišel Aristoteles už v období před naším letopočtem, stále se najdou lidé, kteří věří, že je plochá. Své domněnky dokládají nejrůznějšími teoriemi, nad nimiž zůstává nejednomu člověku rozum stát.

A proč si vlastně tito lidé myslí, že naše planeta nemůže být kulatá? Jejich teorie jsou podle nich nezvratnými důkazy. Flatearthers, jak se tato skupina lidí nazývá, jsou přesvědčeni, že jejich argumenty přesvědčí každého, kdo alespoň trochu rozumí fyzikálním zákonům, vědě, latinským výrazům a především věří tomu, že NASA s námi záměrně manipuluje, abychom se pravdu o placaté Zemi nikdy nedozvěděli.

1) Latinské slovo plana

Je všeobecně známo, že Země je jednou z planet sluneční soustavy. Právě pojmu planeta se flatearthers chytli. Podle nich vzniklo z latinského slova plana, které je v překladu výrazem pro plochu nebo pole. Dalším slovíčkem, od kterého má být planeta odvozena, je planus, tento výraz v překladu znamená plochý. Podle nich už ti, kteří Zemi nazvali planetou, věděli o faktu, že Země je ve skutečnosti jedno velké ploché pole.

2) Pac-man v praxi

Pokud je Země plochá, jak je možné, že z jejího okraje ještě nikdo nepřepadl? I na tuhle otázku vám plochozemci umí odpovědět. V tomto případě prý funguje jednoduchá teleportace, kterou člověk ani nepostřehne. Údajně to funguje stejně jako v legendární hře Pac-man. Jakmile překročíte jeden okraj, automaticky se objevíte na okraji na opačném konci Země.

3) Astronauti visící na drátech

Flatearthers tvrdí, že videa, která vypouští do světa americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA), jsou falešná. Podle nich jde jen o herce v oblecích kosmonautů, kteří v natáčecím studiu visí na drátkách ze stropu. NASA se lidstvo údajně snaží držet co nejdál od myšlenky, že je Země plochá jen proto, aby je oklamala.

4) Kulatá Země by byla bez vody

Dalším, údajně nezvratným, důkazem o plochosti Země je, že voda by se na pohyblivé kouli nejen neudržela, dokonce by nemohla ani udržet tvar hladiny. Pokud by byla Země kulatá, prý by na ní nemohly být rovné plochy. Navíc by voda z vršku planety stekla do její spodní části, odkud by vytekla do vesmíru. Plochost Země má dokazovat funkce základních fyzikálních vlastností kapalin.

5) Země není v pohybu

Některá tvrzení vypovídají o tom, že nejenže Země není kulatá, ale není ani v pohybu. Flatearthers tuto domněnku podkládají argumentem, že pokud by Země skutečně rotovala směrem na východ rychlostí 1667 kilometrů v hodině, stačilo by se s letadlem pouze zvednout ze země a čekat, dokud se pod ním neobjeví cílové stanice.

Jakými dalšími argumenty se nás budou plochozemci snažit přesvědčit, že žijeme na jedné velké placce? Na jejich nejlepší výplody se můžete podívat v galerii, ale pozor, jsou opravdu silné a nemůžeme vám zaručit, že se po jejich přečtení ke komunitě flatearthers nepřidáte.

Související články

Další články