Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Šíleně smutná princezna: Vondráčková ani Neckář hudbu neopustili, co dělají dnes?

Šíleně smutná princezna: Co dnes dělají Helena Vondráčková a Václav Neckář?
Zdroj: Se souhlasem Filmového studia Barrandov
+ Dalších 6 fotografií
Šíleně smutná princezna

Ikonická pohádka, která se stala absolutní stálicí každých českých Vánoc. To je šíleně smutná princezna, ve které si zahrála Helena Vondráčková (74) po boku Václava Neckáře (78). Ten o pár desítek let později českému publiku představil i další nezapomenutelnou vánoční bombu, píseň Půlnoční.

Ikonická pohádka

Zpěvačka Helena Vondráčková (74) ztvárnila jako jedenadvacetiletá v pohádce Šíleně smutná princezna z roku 1968 půvabnou princeznu, která předstírá, že je smutná a nebaví ji život, jenom proto, aby si nemusela brát za muže prince ze sousedního království. O budoucnosti prince, kterého ztvárnil Václav Neckář (78) v pouhých pětadvaceti letech, také rozhodl tatíček král. I ten se svému otci ale vzepře a chce si o svém životě rozhodnout sám.

Diváci Šíleně smutnou princeznu milují a nedají na ni dopustit. Helena svého prince na plátně sice pěkně převyšuje, režisér se ale naopak rozhodl výškového rozdílu obou herců vtipně využít. Sama Helena na natáčení vzpomíná s láskou. Přiznala totiž, že rolí princezny si splnila svůj dívčí sen.

Kde jsou princ a princezna dnes?

Helena Vondráčková snad zastavila čas. I ve svých čtyřiasedmdesáti vypadá stále skvěle. V roce 2017 převzala státní vyznamenání. S hudbou neskončila a opakovaně zářila v muzikálech jako Mamma Mia!, Muž se železnou maskou nebo Kvítek Mandragory. Objevila se také ve Starých peckách 5.

Václav Neckář dostal roku 2002 mrtvici a na vrchol se znovu vrátil až roku 2011, kdy nazpíval píseň Půlnoční k filmu Alois Nebel. Ta se od té doby stala nedílnou součástí každých českých Vánoc. V roce 2015 postihla zpěváka další rána osudu, když mu zemřela manželka Jaroslava. Ta měla dlouho nemocné srdce a ledviny. Česká ikona ale jede dál, vydává další písně a nová alba (Dobrý časy, Mezi svými). Také nadále koncertuje a pro své fanoušky zkrátka žije.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy