Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Šíleně smutná princezna: Takhle se za ta léta změnili Helena Vondráčková a Václav Neckář

Šíleně smutná princezna: Takhle se změnili Helena Vondráčková a Václav Neckář
Zdroj: Se souhlasem Filmového studia Barrandov
+ Dalších 7 fotografií
proměna

Ačkoliv byla pohádka Šíleně smutná princezna natočena už před 54 lety, na popularitě u lidí dodnes neztratila. Příběh princezny, která předstírá smutek, aby si nemusela vzít prince ze sousedního království, se zkrátka neomrzí. Podívat se na ni můžete i v sobotu od 20:20 hodin na TV Nova. Jak dnes vypadají hlavní hrdinové?


Pohádka Šíleně smutná princezna vypráví příběh prince a princezny ze sousedních spřátelených zemí, kteří mají uzavřít sňatek, o čemž rozhodli jejich moudří otcové se svými rádci. Královské děti si ale chtějí o tom, koho si vezmou, rozhodnout samy.

Hlavní role princezny se ujala Helena Vondráčková (74 let), které v době natáčení bylo pouhých 21 let. Prince si zahrál Václav Neckář (78 let), kterému bylo 25 let. Oba představitelé tehdy měli ještě celé své kariéry před sebou a nemohli tušit, jak velké slávy se jednou dočkají.

Vondráčková nestárne

Populární zpěvačka se před několika dny zúčastnila slavnostního otevření Retro muzea v pražském obchodním domě Kotva, kde byla i redakce eXtra.cz. Helena Vondráčková, která přišla v nádherných šatech, byla za hvězdu. 

S hudbou Vondráčková neskončila a opakovaně zářila v muzikálech jako Mamma Mia!, Muž se železnou maskou nebo Kvítek Mandragory. Objevila se také ve Starých peckách 5 Leoše Mareše.

Neckář si prošel peklem

S Neckářem se život nemazlil. V roce 2002 dostal mrtvici a na vrchol se znovu vrátil až roku 2011, kdy nazpíval píseň Půlnoční k filmu Alois Nebel. Ta se od té doby stala nedílnou součástí každých českých Vánoc. 

V roce 2015 postihla zpěváka další rána osudu, když mu zemřela manželka Jaroslava. O jejím úmrtí informoval server iDnes. Česká ikona ale jede dál, vydává další písně a nová alba (Dobrý časy, Mezi svými). Také nadále koncertuje a pro své fanoušky zkrátka žije.

Podívejte se do galerie na to, jak dnes hlavní protagonisté legendární pohádky vypadají.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy