Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Šíleně smutná princezna slaví 52: Helena Vondráčková prozradila, jak se dostala k roli

Helena Vondráčková s Václavem Neckářem.
Zdroj: Archiv
+ Dalších 9 fotografií
galerie
Je to už 52 let, co pohádka Šíleně smutná princezna spatřila světlo světa. Do hlavní role princezny byla obsazena zpěvačka Helena Vondráčková (73) a prince si zahrál Václav Neckář (77). Jednu z nejoblíbenějších pohádek provází nejenom krásný a humorný příběh, v čele se skvělým obsazením, ale také nezapomenutelné písničky, které utkvěly v hlavě každému, kdo pohádku spatřil.

Zpěvačka Helena Vondráčková (73) ztvárnila jako jedenadvacetiletá v pohádce Šíleně smutná princezna z roku 1968 půvabnou princeznu, která předstírá, že je smutná a nebaví ji život, jenom proto, aby si nemusela brát za muže prince ze sousedního království. O budoucnosti prince, kterého ztvárnil Václav Neckář v pouhých pětadvaceti letech, také rozhodl tatíček král. I ten se svému otci ale vzepře, a chce si o svém životě rozhodnout sám.

Úspěšná zpěvačka Helena Vondráčková se pro Lifee.cz o natáčení legendární pohádky rozpovídala. Herecká role jí spadla přímo do klína. "Nabídku jsem dostala přímo od pana režiséra. Splnil se mi totiž můj dívčí sen stát se princeznou. Stejně na tom byl i Vašek Neckář, který byl se mnou tenkrát v divadle a také hned souhlasil. A musím říct, že to bylo moc fajn," svěřila se.

V pohádce nevadilo, že je princ menší než princezna

Většina diváků si zajisté všimla, že princezna Helenka převyšuje prince Václava, což nebývá v pohádkách vůbec zvykem. Pro režiséra Šíleně smutné princezny ale Václavova výška nebyla omezením. "To bylo evidentní, že je menší. Ale Bořivoj Zeman to pěkně korunoval korunou při poslední scéně, kdy se bereme, a tam se to pěkně vyrovnalo. A když, stolička byla vždycky po ruce," vzpomíná Helena.

I neuvěřitelných třiapadesát let po natočení legendární pohádky vypadá skvěle nejen Helena Vondráčková, která snad musela objevit elixír mládí, ale i Václav Neckář, který je stále pracovně velmi aktivní.

V galerii se podívejte, jak se představitelé pohádky proměnili.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy