Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Šílené pozadí útoku na Slovensku: Vraždil bývalý žák, ředitelka školy je ve vážném stavu

+ Další fotografie
Ve slovenském městě Vrútky došlo ve čtvrtek ke krvavému útoku. Na Spojenou školu zaútočil bývalý žák. Pobodal několik lidí včetně dětí. Jeho zběsilé řádění si vyžádalo život zástupce ředitele. Policie nyní uveřejnila děsivé detaily z útoku. Mladík se do školy dostal tak, že vysklil dveře. Potom začal bodat do všech, ke kterým se přiblížil. Zastavila ho až policie.

Opravdu strašlivá událost se odehrála ve čtvrtek na slovenské Spojené škole, která se nachází ve městě Vrútky. Dvaadvacetiletý muž tam pobodal několik lidí. Mezi raněnými jsou i děti. Zástupce ředitele školy útok nepřežil.

Děsivé pozadí útoku

Policejní ředitel Milan Lučanský informoval, co přesně se tam odehrálo. "Podle prvotních informací z místa činu se měl skutku dopustit bývalý žák školy. Do školy měl vniknout tak, že rozbil skleněné dveře, kde ho zaměstnanci školy chtěli zastavit. Na to konto však muž vytáhl nůž, který si s sebou donesl," popisoval událost Lučanský.

Web Aktuality.sk přišel s verzí svědkyně, která doplnila detailnější informace. "Nikdo mu neotevíral, tak vyrazil dveře, rozbil je a začal bodat nožem," uvedla svědkyně s tím, že pachatelem byl muž, jenž ve škole zásoboval automaty s občerstvením.

Podle policejního ředitele byl smrtelně zraněn zástupce ředitele školy. "Útočník zranil i školníka. Následně vběhl do nejbližší třídy, kde podle prvotních informací zranil učitelku a dvě děti několika bodnými ranami. Poté se pokusil o útěk, kterému se snažil zabránit školník pronásledováním pachatele. V ten moment už policie přijala telefonát na tísňovou linku. Policejní hlídka, která byla v blízkosti, ihned přispěchala k místu události a vykonala zde služební zákrok," pokračoval Lučanský.

"Policie začala pachatele pronásledovat s cílem ho zadržet. Muž se však aktivně bránil nožem. Po zásahu policie pachatel zemřel," uvedl policejní ředitel. "Na místě zasahovalo více policejních složek z krajského ředitelství a příslušníci NAKA. Na místě je i posttraumatický tým, který podává psychologickou pomoc jak žákům, tak i rodičům poškozených dětí," informoval.

"Děláme všechno, co je v našich silách, abychom zmírnili následky tohoto tragického incidentu," dodal Lučanský. Na celé prohlášení policejního ředitele se můžete podívat nahoře ve videu.

Nebyly s ním problémy

Podle primátora města Vrútky Branislava Zacharidese se nejednalo o problémového studenta. "Nebyl to problémový žák. Ředitelka nedokázala spojit tento incident s nějakou událostí z minulosti, že by snad šlo o revanš," řekl primátor před shromážděnými novináři.

Někteří svědci pak informovali, že při zásahu byli zraněni i dva policisté. Podle výpovědi jednoho ze svědků se omylem navzájem postřelili, když naháněli útočníka.

Podle TV Markíza je ředitelka školy ve vážném stavu a lékaři se snaží ji dostat z nejhoršího na operačním sále. I dvě děti z prvních stupňů, které byly zraněné, podstoupily operaci. Podle slovenských vyšetřovatelů se navíc otec 22letého útočníka psychicky zhroutil.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy