Trendy tagy Michaela Kudláčková očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Šílené osudy sestřeleného boeingu: Britská rodina zázrakem přežila, Nizozemec si dělal z letu legraci, pak zemřel

Neštěstí malajsijského letadla přiáší i neuvěřitelné o­sudy.
Zdroj: koláž archiv
+ Další 2 fotografie

Sestřelení malajsijského boeingu poblíž ukrajinského Doněcku už od včerejška otřásá světem, děsivý a tragický čin nejenže bude mít mezinárodní dohry a odborníci se obávají i odvetných akcí, ale osud malajsijského letadla přináší i neuvěřitelné příběhy.

Nizozemský mladík Cor Pan si před cestou z Amsterodamu do Kuala Lumpur zavtipkoval na účet dřívějšího neštěstí, kdy se na jaře beze stopy ztratilo jiné malajsijské letadlo. „Jestliže tohle zmizí, tak to abyste viděli, jak vypadalo,“ napsal si k fotce letadla v barvách Malajsie.

Jeho nevinný žert, který se následně proměnil v absurdní konec, už na facebooku sdílelo přes dvacet tisíc lidí jako připomínku celé tragédie.

Naopak velké štěstí měla britská rodina Simových, manželé Barry a Izzy chtěli i s jejich malým dítětem na poslední chvíli nastoupit na na amsterdamském letišti Schiphol do letadla, ale na odbavení jim řekli, že všechna místa jsou již plná a budou si muset počkat na jiný let. Jen o pár hodin později se dozvěděli, že nad nimi doslova stáli všichni svatí.

„Z toho pocitu se vám udělá špatně od žaludku,“ řekl k tomu Barry Sim pro Daily Telegraph, „tep vám vyletí nahoru a jakobyste měli břicho plné motýlů. Někdo tam nahoře se na nás musel dívat a říct – vy nesmíte sednout do tohoto letu.“

Boeing byl sestřelen u ukrajinského Doněcku, a to nejspíš proruskými separatisty, navíc ještě omylem, protože byl považován za ukrajinské vojenské letadlo. Nikdo z 298 lidí na palubě nepřežil.

Malajsie má opravdu špatný rok. Na jaře se ztratilo jedno z jejich letadel, které dodnes není nikdo schopen vypátrat, a ani po více jak čtvrt roce neexistují žádné indicie, kde by se mohlo nacházet.

Související články

Další články