Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

ŠÍLENÁ VÝHEŇ V ČESKU: Na těchto místech hrozí POŽÁRY! Buďte raději u vody

V Česku hrozí kvůli vysokým teplotám požáry.
Zdroj: Profimedia
Rtuť teploměru bude do čtvrtka dosahovat až 33 stupňů, a to v Praze, středních Čechách, Ústeckém kraji a na Českolipsku. Teploty v Česku budou stejné jako v Chorvatsku nebo Řecku a pro řadu krajů platí výstraha. Na některých místech hrozí i požáry.

S teplotami šplhajícími až ke 33 stupňům počítejte do zítřka, je ale pravděpodobné, že výheň bude pokračovat v Česku i poté. Zejména starším ročníkům, ale i lidem s různými onemocněními se nedoporučuje, aby trávili na sluníčku příliš mnoho času. Raději by měli zůstat doma, anebo volit místa ve stínu.

Zároveň platí výstraha Českého hydrometeorolo­gického úřadu před nebezpečím požárů a vysokými teplotami. Vyhlášena je pro pro Jihomoravský kraj, Liberecký kraj, Plzeňský kraj, Prahu, Středočeský kraj, Ústecký kraj až do odvolání.

Jelikož v následujících dnech čeká Česko počasí podobné jako v Řecku, Baleárských ostrovech či Chorvatsku, je ten nejvhodnější čas vyrazit někam k vodě.

Mohlo by vás zajímat

Další články