Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Šílená pravidla v britské královské rodině: Žádné dárky a speciální pozdravy

Královna Alžběta
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
zajímavosti
Každá rodina má nějaká svá pravidla a nastavenou rutinu. To se podepíše i na chování v dospělosti. Britská královská rodina je bohužel o něco přísnější a aby se z dětí mohly stát potenciálně schopní vladaři, je nutné dodržovat vše, co se jim řekne. A občas jsou pravidla dost zvláštní.

V obyčejných rodinách se běžně nechává záchodové prkénko dole, kvůli bezpečnosti by se po domě nemělo běhat a s odpadem chodí každý týden jiný člen rodiny. Královské rodiny mají pravidel mnohem víc a ta britská chce ze svých dětí vychovat schopné jedince, kteří by jednou mohli království vládnout.

Dary přijmou, ale nenechávají si je

Královská rodina má přísná pravidla o tom, co si mohou či nemohou nechat. Pokud člověka, který je obdaruje, osobně neznají, mohou přijmout pouze spotřební zboží (například květiny) a to, co nestálo více než 150 liber, tedy něco pod zhruba 4500 korun. Princ George dostal v roce a půl 774 darů a mohl si jich nechat jen pár.

Angličtina nestačí

I když neexistuje žádné pravidlo, že by se děti musely učit cizí jazyk, je to dlouho dodržovaný zvyk, který často pomáhá v dospělém životě. Královna mluví plynule francouzsky a zřejmě se to naučila už v dětských letech. Princ William umí také francouzsky a také, i když ne plynule, velšsky a svahilsky. I princ Harry mluví cizím jazykem. George a Charlotte se zjevně učí španělsky.

Speciální pozdravy

Každý člen královské rodiny se zpočátku naučí základní typ pozdravu, například Windsor Wave. Je to jen obyčejné mávání, kdy ale musí loket směřovat k zemi a hýbat by se mělo pouze dlaní. S věkem přichází další typy pozdravů, které se děti musí naučit. Jakmile dosáhnou pěti let, královnu musí zdravit ukloněním nebo pukrletem.

Další zvláštní, dokonce morbidní pravidla, která britská královská rodina má, najdete v galerii.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy