Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Šílená hra na YouTube, která zabíjí děti: Dobrovolně se uškrtilo už 250 školáků!

Je to šílená tragédie.
Zdroj: Facebook/YouTube
+ Další fotografie
Smrtící zábava
250 mrtvých za 17 let. To je dost mrazivá bilance, kterou se bohužel „pyšní“ prapodivná hra, která dlouhodobě frčí zejména na YouTube. Jedná se o zábavu mladých, jejímž cílem je škrtit se do omdlení. Poslední obětí této hry je jedenáctiletý chlapec.

Carson Bodkins (†11) z amerického Colorada byl obyčejný chlapec. Stejně jako ostatním se mu ale zalíbil fenomén zvaný "choking challenge" (škrticí výzva, pozn. red.). Carson se v podstatě dobrovolně uškrtil. O případu informoval britský list Mirror

Nešlo ale o klasickou sebevraždu, chlapec pouze zjišťoval, co jeho vrstevníci po celém světě dělají. Zkusil to a tento pokus se mu stal osudným.

Rodiče v exkluzivním rozhovoru pro KOAA TV uvedli, že o tom, že by jejich syn hrál výše zmíněnou hru, neměli ani ponětí.

Carson prý byl zrovna v pokoji a balil si věci na výlet. Ze svého pokoje ale nevycházel, a to ani přesto, že na něj volali rodiče.

"Uběhlo deset minut a on pořád nesešel z pokoje dolů," popsala první chvíle hrůzy Carsonova matka, která svého syna našla bezvládně ležet a poté s ním odjela do nemocnice, kde chlapec zemřel.

"Carsonův mozek byl nenávratně poškozený, byl příliš dlouho bez kyslíku. Jsme pořád v šoku. Můj syn býval tak plný života," dodala zdrceně.

Choking challenge spočívá tom, že děti se (někdy samy, někdy s pomocí kamarádů) škrtí. Cílem hry je omdlít. Někteří věří tomu, že celý proces, pokud je proveden dobře, přinese vlnu euforie. Jsou i tací, kteří doufají v to, že díky choking challenge na moment zažijí, jaké je zemřít a poté se proberou s naprosto nepředstavitelným zážitkem.

Carson po něčem takovém nejspíše zatoužil. Zkusil to, ale zpět mezi živé už se nevrátil.

Před fenoménem choking challenge varují už i policisté. Podle nich hra často končí buď úplnou smrtí dítěte, nebo nevratným poškozením mozku. Příznaky, podle kterých lze poznat, že vaše dítě hru možná vyzkoušelo, jsou podle policie bolest hlavy a oči podlité krví.

Choking challenge rozhodně není první ani poslední zábavou, která stojí za smrtí zvídavých školáků. V minulosti například řádila hra jménem Modrá velryba, která v podstatě donutila hráče k sebevraždě.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy